FALA – Hip Hop’u!

Polacy w Kanadzie luty 7, 2013 at 10:39 am

Wystartował kolejny kanał muzyczny na Polonijnej Platformie Radiowej – FALA.FM, związany z niezależną sceną HIP HOP’ową!. Wielu gustuje właśnie w tym klimacie i zapewne ucieszy Was ta informacja. Kanał FALA

- Hip Hop’u jest narazie w fazie testów, ustawień, z ciągle dopieszczaną playlistą. Jak zawsze bardzo ważne są Wasze uwagi i komentarze!

Ponieważ FALA.FM jest niezależną rozgłośnią polonijną, przeto oprócz promocji krajowej sceny, przedstawiane są tutaj różne polonijne formacje, także w klimacie Hip Hop. Między innymi warto wspomnieć o niesamowitej formacji z Mississaugi: KONSORCJUM KSM! Chłopaki stworzyli już wiele świetnych płyt, z których większość materiału usłyszycie na nowym kanale.

Zapraszamy także na ich stronkę: [ www.konsorcjum.ca ]. Niebawem będziemy mieli okazję zobaczyć ich na żywo w czasie koncertu wraz z Sokołem i Marysią Starostą w Toronto.

Poza tym usłyszycie dużo muzyki legendarnej już formacji z Montrealu:

ORTEGA CARTEL. Chłopaków z Ortegi mogliście poznać dawno temu w e-radiu – ulicznik.net – gdzie prowadzili swoją audycję NOCNY DESANT.

W tym czasie powstał także kawałek Ortegi o tym samym tytule “Nocny Desant”, w którym chłopaki opowiadają na wesoło o tej audycji i tamtych czasach.

 

Należy też nadmienić, że niedawno powstał także kanał FALA – Rockers, który ma na celu przybliżyć nam stary dobry Rock & Roll lat 50-60, Rockabilli, a nawet stare i nowe Psychobilly, czy też tzw. HorrorPunk.

Oprócz powyższych – na www.fala.fm znajdziecie także następujące kanały:

+ FALA – Punk’a: głównie Polska scena punkowa. Masa nigdzie nie

publikowanych nagrań z Jarocina, demówki zespołów, itd.

+ FALA – Oi!: Wszystko na temat Oi!, RAC, StreetPunk.

+ FALA – Metalmania: najcięższe odmiany metalu.

+ FALA – Rock’a: Rock, Grunge, Blues, Ballady.

+ FALA – Reggae & Ska: Od początków (lata 50′te) Reggae oraz Ska, do

dnia dzisiejszego. Poprzez Dub, Rocksteady, Ragga, itd.

+ FALA – Elektrownia: Wszystko związane z elektroniką, zwłaszcza tą

“podziemną”. Dubstep, Jungle, Drum N Bass, Trance…

 

Pozostaje oczywiście KANAŁ GŁÓWNY, gdzie 24/7 słuchacie największych przebojów ostatnich lat, ale także i wiele materiałów muzycznych z lat 70/80/90! Poza dobrą muzyką, jeszcze lepsze i ciekawe audycje z różnych części świata i w różnych klimatach muzycznych.

 

Zapewne jest to radio zupełnie INNE od stacji i programów jakie znacie!

Bejsment i Wiadomości są oficjalnymi partnerami Fala.FM i wspólnie działamy dla Polonii.

Marcin Talaga