Rubik u św. Eugeniusza

Polacy w Kanadzie Series luty 12, 2013 at 11:07 am

O. Adam Filas wita zgromadzonych

W niedzielę, 10 lutego, odbyły się dwa koncerty Piotra Rubika w kościele św. Eugeniusza de Mazenoda w Brampton.  Przeszło 2500 osób przewinęło się przez świątynię po południu i wieczorem.

Piotr Rubik wystąpił z 6 solistami: Zofią Nowakowską, Martą Moszczyńską, Ewą Prus, Michałem Gaszem, Michałem Bogdanowiczem i Grzegorzem Wilkiem oraz Jakubem Wieczorkiem w roli narratora.

Do kompozytora i solistów dołączyli muzycy orkiestry symfonicznej z Jeleniej Góry i chórzyści Wrocławskiego Chóru Akademickiego. Wraz z artystami z Polski podczas koncertów śpiewał 48-osobowy chór z Toronto i okolic, pod dyrekcją Krzysztofa Jędrysika. Kompozytor i

Ewa Prus i Michał Bogdanowicz

dyrygent zaprezentował swoje największe przeboje, specjalnie wyselekcjonowane na koncert „Irresistibly Rubik – na Rok Wiary.”  Między utworami zostały przedstawione cytaty z Pisma Świętego i osobiste refleksje artysty. Żywiołowa muzyka Piotra Rubika ujęła wiele osób dając również cenną dawkę wiary, nadziei i miłości.

Głównym organizatorem koncertów „Irresistibly Rubik – na Rok Wiary” było Katolickie Studio Młodych.

 

 

 

Na kilka minut przed rozpoczęciem koncertu

 

Piotr Rubik wita zgromadzonych widzów

Michał Gasz, Grzegorz Wilk, Michał Bogdanowicz po goralsku

W imieniu KSM i swoim dziękuję wolontariuszom KSM, młodzieży i harcerstwu za pomoc w przeprowadzeniu koncertów.  Dziekuję o. Adamowi Filasowi OMI i wspólnocie parafii św. Eugeniusza de Mazenoda w Brampton.  Dziekuję polonijnym mediom, które pomogły w promocji wydarzenia.

Z poważaniem,

o. Paweł Ratajczak omi