Kolejne dziecko ofiarą strzelaniany

Lokalnie Series luty 13, 2013 at 1:50 am

“Tubby”

W ostatnich tygodniach kolejne dziecko zostało zabite z broni palnej. Ta mrożąca krew w żyłach seria wydaje się nie mieć końca. Tym razem zginął piętnastoletni chłopiec, w mieszkaniu na trzecim piętrze w bloku przy 40 Turf Grassway usytuowanego w okolicach skrzyżowania Jane Street i Finch Avenue. Chłopiec wraz z rodzeństwem był w pokoju, gdy wybuchła strzelanina. Policja przesłuchuje rodzeństwo, które było razem z chłopcem, na razie nikomu nie postawiono żadnych zarzutów.
Matka chłopca była w tym czasie w domu i to ona zadzwoniła po pomoc pod numer 911. Chłopiec został postrzelony w tułowie i został przewieziony do szpitala, gdy nie dawał znaków życia.
Śledczy przeszukują okolicę w poszukiwaniu broni. Na razie policja nie ujawniła, czy trafiła na jakiś ślad.
- To był dobry chłopak – mówił dziennikarzom Mike James, który przedstawił się jako bliski przyjaciel ofiary – Nie wierzę, że go już nie ma.
Policja nie ujawniła tożsamości chłopca. Koledzy mówią, że przezywali go “Tubby”.

To już trzecie dziecko, które ginie w Toronto z powodu strzelaniny w ostatnich tygodniach.
- 15-letni Tyson Bailey został zastrzelony w mieszkaniu  w bloku przy Whiteside Place, w pobliżu Dundas Street i  River Street,18 stycznia.
- 23 stycznia zginął 9 – letni Kesean Williamszastrzelony we własnym domu. Kula wpadła przez okno, trafiła prosto w głowę.
- 15-letni “Tubby” to kolejna śmiertelna ofiara przemocy.

Jak na razie policja nie znalazła zabójców żadnego z tych dzieci.

Z ostatniej chwili:

Policja aresztowała siedemnastolatka i oskarżyła go o dokonanie morderstwa na piętnastoletnim “Tubby”. Jego dane osobowe nie mogą być ujawnione w myśl przepisów  Youth Criminal Justice Act.
Aresztowano także mężczyznę i innego nastolatka, ale zarzuty im postawione nie mają nic wspólnego z zabójstwem “Tubby’ego”.