Co nowego w klinice Dr. O.K. ?

Series Z wizytą w... luty 14, 2013 at 4:21 pm

Jeszcze nie minęły dwa lata od czasu zaprezentowania otwarciakliniki medycznej Dr. O.K, a już nowoczesny, wielofunkcyjny ośrodek zdrowia z gabinetem dentystycznym, zakładem fizjoterapii i apteką, napełnił dumą serca założycieli – dentysty, dr. Oleny Klipitch i lekarza rodzinnego, dr. Olega Klipitcha, imigrantów z Ukrainy. Klinika Dr. O.K., znajduje się w Etobicoke tuż przy skrzyżowaniu Queensway i Kipling. Od otwarcia natychmiast przyciągnęła

Nowa polska twarz w klinice – dr. Caroline Oczachowski

wielu pacjentów, w tym również mnóstwo Polaków. Nowych pacjentów przyjmuje jeszcze dr. Arta Bedaj oraz nowy lekarz rodzinny polskiego pochodzenia, dr. Caroline Oczachowski.

Od momentu otwarcia pracowało w klinice zaledwie dwóch lekarzy i dentystka. Obecnie jest tu trzech dentystów i pięciu lekarzy, co znacznie usprawnia proces opieki medycznej.

Dotychczasowa kadra lekarska

Nowości w klinice Dr. OK jest więcej. Otwarty został również dział medycyny estetycznej, gdzie wykonuje się procedury kosmetyczne, zabiegi upiększające i maskujące skutki starzenia.

Ponadto, lekarze kliniki Dr. OK założyli Family Health Organization – nowy model ośrodka zdrowia, który znacznie ulatwia i polepsza proces opieki medycznej. Lekarze w FHO pracują wspólnie aby umożliwić lepszy dostęp do opieki. Więc nawet jeżeli pacjent nie ma możliwości zobaczenia swojego rodzinnego lekarza tego samego dnia, może jednak przyjąć go inny lekarz, który pracuje w tej grupie FHO i posiada wszystkie dane i historię pacjenta na miejscu.

Lekarze w FHO znajdują czas na szczegółową diagnostykę, zlecenie badań, sprawdzenie wyników oraz wyznaczenie wizyt kontrolnych (np. co miesiąc w przypadku ciężarnych, co trzy dla cukrzyków).

W czasach kiedy coraz trudniej nam znaleźć lekarza z otwartą listą pacjentów, obecność młodej polskiej lekarki dr. Caroline Oczachowski w opisywanej klinice jest bezcenna. Tym bardziej, że to doktor nietuzinkowy. Urodzona w Austrii, większość swojego życia spędziła w Windsor (Ontario), a polskim włada bez akcentu. Ukończyła anglo-języczne studia medyczne na Akademii Medycznej w Poznaniu, a uzupełniła je 3-letnim stażem w Emory University Hospital w Atlancie (Georgia, USA). Miała również okazję obserwować podczas wymiany studenckiej systemy opieki zdrowotnej w wielu uniwersyteckich szpitalach świata, w Brazylii, Tajlandii i na Tajwanie. Ponadto dr. Oczachowski interesuje się medycyną integracyjną.

- To bardziej misja niż praca  – twierdzi dr. Oczachowski – aby zapewnić nalepszą pomoc staram się jak najwięcej dowiedzieć o pacjencie; jak się odżywia, jakie przyjmuje suplementy, aby stwierdzić czy nie jest to niebezpieczne dla niego i czy nie tworzy konfliktu z kuracją, jaką ja mu zalecam.

Recepcja

Dalsze projekty kliniki Dr. O.K. są w planach, o czym wkrótce postaramy się poinformować.

Zofia Antoniak

Szerzej o DR. O.K. tuż po otwarciu kliniki: TUTAJ