Jedziesz na Florydę? Prawo jazdy to za mało!

Kanada Series luty 14, 2013 at 3:52 pm

Kanadyjczycy podróżujący na Florydę zobowiązani są od 1 stycznia do posługiwania się tam… międzynarodowym prawem jazdy (International Driving Permit), standardowym dokumentem w 10 językach.

Takie prawo kosztuje 25 dolarów i wymaga dwóch zdjęć paszportowych, a ważne jest na jeden rok. Według nowego prawa na Florydzie, każdy przybysz zatrzymany przez policję i nie posiadający IDP, ma być traktowany tak jak kierowca nie posiadający ważnego prawa jazdy.

Nowy przepis uderza przede wszystkim w 3 miliony Kanadyjczyków, którzy zwyczajowo spędzają zimę na Florydzie, nawet tych, którzy korzystają tam z samochodów z wypożyczalni. Dotyczy ono również każdego innego nie-Amerykanina, podróżującego przez Florydę samochodem, co wywołało już wielki protest miejscowego przemysłu turystycznego.

Według nieoficjalnych jeszcze danych Floryda będzie zamierzała uchylić latem bezsensowny przepis przynajmniej dla dokumentów wydanych w języku angielskim, ale póki co jest on obowiązujący.

Pomimo iż The Florida Highway Patrol zapowiedział, że nie będzie egzekwować przepisu wobec Kanadyjczyków, CAA doradza tutejszym kierowcom, aby jednak postarali się o IDP, jeśli wybierają się na Florydę podczas nadchodzących ferii March Break. Tylko w środę wpłynęło do CAA 900 wniosków o wydanie IDP.