Policjant z żoną aresztowani za znęcanie się nad własnym dzieckiem

Series luty 15, 2013 at 5:59 pm

Oficer RCMP z Ottawy i jego żona oskarżeni zostali o wielokrotne znęcanie się i molestowanie seksualne swojego 11-letniego syna, którego trzymali w piwnicy zakutego  w kajdanki.

Prokurator – głównie na podstawie zeznań dziecka – zarzuca im m.in. brutalne napaści, molestowanie (w tym seksualne), napaść z użyciem broni, grożenie bronią, więzienie pod przymusem, a także niezapewnienie dziecku podstawowych potrzeb życiowych.

41-letni policjant i jego 34-letnia żona stanęli w czwartek na wstępnej rozprawie w sądzie w Ottawie, wysłuchując przerażających zarzutów przedstawionych przez prokuraturę. Ich dane personalne nie mogą być ujawnione publicznie ze względu na przepisy chroniące tożsamość nieletniej ofiary.

Chłopca, w stanie wycieńczenia z powodu głodu i odwodnienia, zauważyli sąsiedzi, kiedy wałęsał się po ich działkach w sąsiedztwie domu, z którego udało mu się zbiec.

Blizny i siniaki wokół nadgarstków wskazywały, że był krępowany kajdankami, według policji – przez wiele ostatnich miesięcy.

Oskarżony oficer poddany będzie badaniu psychiatrycznemu. RCMP zawiesiło mu wypłaty wynagrodzeń, choć w czynnej służbie nie przebywał już od maja 2011 roku. Jak ustalili dziennikarze oficer RCMP był członkiem programu National Security Criminal Investigations czyli antyterrorystą.

Ustalane są terminy kolejnych rozpraw. Zarówno policjant jak i jego żona otrzymali sądowy zakaz komunikowania się z 10 osobami, w tym z własnym dzieckiem.

Śledczy dodali również, że 11-latek nie był jedyną ofiarą bezwzględnaj pary, ale osobne dochodzenie w tej sprawie wciąż trwa.