Po piwo ze starym komputerem

Lokalnie Series luty 16, 2013 at 2:47 am

Już niedługo oprócz butelek po różnego rodzaju napojach będzie można oddawać do Beer Store również niezużyte farby, baterie i starą elektronikę.
Do tej pory sklepy z piwem przyjmowały do przerobu jako surowce wtórne różnego rodzaju butelki – po winie, po piwie, po innych napojach. System działał sprawnie i statystyki wskazywały, że około 95% butelek było zwracanych przez klientów i gotowych do ponownego użycia. System skupu surowców szklanych przez sklepy Beer Store działa tak sprawnie, że postanowiono rozszerzyć zakres odbioru różnych materiałów, które powinny być odpowiednio utylizowane. Do takch materiałow, z których pozbyciem się mamy spore kłopoty należą stare, niezużyte farby, baterie i wszelkiego rodzaju sprzęt elektroniczny. Postanowiono więc, że sklepy Beer Store zaczną przyjmować również takie materiały, które później zostaną zutylizowane lub wykorzystane ponownie.
Pomysł jest sensowny, bo miejskich punktów, gdzie do tej pory można było pozbyć się tych materiałów nie było zbyt wiele, a sieć sklepów z piwem jest wystarczająco gęsta, by ludziom było łatwo, bez specjalnych zabiegów i podróży pozbyć się ich.

Podpisano odpowiednią umowę o partnerstwie między Beer Store, Sims Recycling Solutions i Stewardship Ontario.

Minister Jim Bradley

Na razie ruszy pilotażowe centrum “piwa i recyklingu” w Toronto, w pobliżu ulic Dupont Street i Lansdowne Avenue. Jeżeli okaże się, że pomysł chwycił, powstanie więcej tago typu ośrodków na terenie całego Ontario.
Ontaryjski minister ochrony środowiska, Jim Bradley, który uczestniczył w otwarciu ośrodka powiedział, że zbieranie odpadów ma kluczowe znaczenie dla utrzymania czystości wody i ziemi.
- Cieszę się, że sklepy z piwem mają takie zintegrowane podejście do odzyskiwania surowców wtórnych. Myślę, że to wspaniałe, gdy będzie można pójść po piwo, a przy okazji oddać niepotrzebne resztki farby, stary telewizor czy zużyte baterie – powiedział minister.