Konkurs wsadów dla debiutanta z Toronto Raptors

Kanada Series luty 17, 2013 at 12:55 pm

Druga noc Weekendu Gwiazd w Houston zakończona efektownym konkursem wsadów. Wygrał Terrence Ross z Toronto Raptors, który finałową ekwilibrystykę wykonał w koszulce swojego idola, ikony jego klubu Vince’a Cartera.

Tytułu najlepszego dunkera bronił Jeremy Evans z Utah Jazz. Razem z Terrence’em Rossem dostał się do finału. Każdy z nich musiał wykonać po dwa wsady, a zwycięzcę – za pośrednictwem smsów – wybierali fani.

Wygrał debiutant z Toronto Raptors, który w popisowej akrobacji złożył hołd słynnemu “Air Canada”. W koszulce Vince’a Cartera i z numerem 15 na plecach zapakował piłkę do kosza odbitą od tablicy, wcześniej obracając się w powietrzu o 360 stopni. Zupełnie jak Carter w latach świetności.

W swojej drugiej próbie Ross poprosił o pomoc chłopca, nad którym wykonał wsad przekładając piłkę pod nogą.

Obchodzący niecałe dwa tygodnie temu 23. urodziny obrońca Raptors został pierwszym debiutantem od 2005 roku i od Josha Smitha, który wygrał Slam Dunk Contest.

Tego samego wieczoru rozegrano konkurs rzutów za trzy (wygrał Kyrie Irving z Cleveland), a podczas sprawdzania zręczności, szybkości i precyzji triumfował Damian Lillard (Portland).

Kibice czekają jednak na to, co najważniejsze podczas dzisiejszego All Star Game, czyli 62. Meczu Gwiazd Wschód – Zachód.