Tygrys z Ontario gwiazdą „Life of Pi“

Kanada Series luty 26, 2013 at 3:48 pm

Jonas i Dirk, syn właściciela zoo

Film „Life of Pi“ otrzymał 11 nominacji oraz 4 najnowsze nagrody Oscara. Jest to ekranizacja powieści kanadyjskiego podróżnika Yanna Martela, która opowiada o losach rozbitka Piscine “Pi” Patela i tygrysa Richarda Parkera, ocalałych z katastrofy statku i dryfujących przez 227 dni po wodach Pacyfiku.

W rolę tygrysa wcielił się aktor kanadyjski… tygrys bengalski z zoo w ontaryjskim Bowmanville o imieniu Jonas. Niestety, nie dożył on oskarowej gali. Zdechł jeszcze podczas kręcenia zdjęć na Tajwanie w zimie 2011 roku. „Omdlał“ na planie, a podczas nieskutecznej operacji okazało się, że miał nieuleczalną, wrodzoną wadę przepony.

Jonas i Michael Hackenberger na konferencji prasowej po odzyskaniu skradzionych trzech zwierząt

Właciciel Jonasa (i zoo w Bowmanville) Michael Hackenberger twierdzi, że jego pupil należał do napotulniejszych zwierząt na świecie, że był zupełnie pozbawiony agresji. Sprowadzony tam tuż po urodzeniu zaprzyjaźnił się z kilkuletnim synem właściciela, często bawiąc się z nim lub z domowymi psami. W 2010 skradziono wóz z klatkami tygrysa i dwóch wielbłądów. Po intensywanej akcji poszukiwawczej policja w Quebecu odnalazła po 4 dniach zwierzęta w odludnym miejscu ale w dobrym stanie.

Tygrys Jonas zyskał miano lokalnego bohatera po śmierci, kiedy świat poznał go z filmu „Life of Pi“. Opowiadający niezwykłą historię przetrwania film, cieszący się popularnością zarówno dorosłych jak i dzieci otrzymał nagrody Oscara za muzykę (Kanadyjczyk Mychael Danna), zdjęcia, efekty specjalne i reżyserię (Ang Lee).