SOS – nie chcemy cięć w wydatkach na służbę zdrowia

Lokalnie Series marz 3, 2013 at 12:46 am

Studenci  Uniwersytetu Torontońskiego przyłączyli się do akcji zorganizowanej przez Ontario Health Coalition, która miała na celu powstrzymanie zaplanowanych cięć budżetowych na służbę zdrowia. Wczoraj, w sobotę rozdawali ulotki na Univeristy Avenue by promować wsparcie dla szpitali i innych placówek opieki medycznej, którym grożą w najbliższych czterech latach ostre cięcia finansowe rzędu 3 miliardów dolarów.
Akcja przebiega pod hasłem Support Our Services – SOS.
- Chcemy, by zapewniono ludziom opiekę medyczną przynajmniej na dotychczasowym poziomie – mówiła reporterom City News Nathalie Sheppard, aktywistka ruchu. – To nie będzie możliwe przy tego rodzaju oszczędnościach. Wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy. Musimy do nich dotrzeć, poruszyć ich.
Na jutrzejszy poniedziałek zaplanowano liczne demonstracje na terenie całej prowincji Ontario, które miałyby uświadomić politykom społeczny sprzeciw przeciwko zaplanowanym reformom oszczędnościowym w służbie zdrowia.
- Publiczna służba zdrowia musi być chroniona przed prywatyzają – dodaje prezes największego kanadyjskiego związku zawodowego, Canadian Auto Workers, Ken Laweza. – Zachęcam członków naszego związku, by wzięli udział w protestach. Nie tylko w poniedziałek, 4 marca, ale również w każdej tego typu inicjatywie, które są planowane w najbliższych miesiącach.

Od ilości tych demonstracji i ich liczebności zależeć będzie jakie wrażenie wywołają na sprawujących władzę politykach. I czy skłonią ich do przemyślenia reform na nowo z korzyścią dla wszystkich.