Red Star Brampton “A” zdobywcą Pucharu Żywca

Polacy w Kanadzie Series marz 12, 2013 at 1:56 pm

Drużyna Red Star Bramton „A” zdobyła Mistrzostwo Kanady Drużyn Polonijnych w Halowej Piłce Nożnej i przechodni Puchar Żywca na rok 2013, wygrywając w finale 1:0 z zespołem Lakeshore Utd., który zdobył wicemistrzostwo. Trzecie miejsce zajęła drużyna Eddie’s Interpol, wygrywając z zespołem Biało-Czerwoni 3:1, czwartą drużyną mistrzostw. 

Mistrz Kanady zespół RED STAR BRAMPTON „A” z „Pucharem Żywca” – skład: Dawid Suchodolski, menadżer Patryk Nowak, Patryk Matuszewski, Aleksander Zwierzyński, Mateusz Mordarski, Adrian Sikorski, Micheal Lee-Chong, Brady Karpowicz, Patryk Dołowicz, Piotr Michalski, Adrian Ślizowski

W tym roku w turnieju wystąpiło 20 drużyn, w ciągu jednego dnia rozegrano 40 spotkań. Mistrzostwa obejrzała również rekordowa liczba kibiców, którzy gorąco dopingowali swoje zespoły. W tym miejscu należy podziękować piłkarzom, którzy stworzyli piękną sportową rywalizację, „fair play”.

W ubiegłym roku prym wiedli piłkarze przyjezdni, tym razem „gospodarze” byli mniej gościnni. Nie wyszedł z grupy zespół Polskie Orły Kitchener, który w ubiegłym roku zdobył wicemistrzostwo, również z grupy nie wyszedł silny zespół Biały Orzeł London, czwarte miejsce w ubiegłym roku.

Wielką sensacją była porażka obrońcy tytułu zespołu Wisła Utd. z Burlington, zespół odpadł w ćwierćfinałach. Również w ćwierćfinałach odpadł zespół Polonia Hamilton. Rywalizacja w półfinałach toczyła się pomiędzy trzema zespołami z Mississauga, których pogodził, zwyciężając zespół z Brampton.

W tym roku poziom rywalizacji był niezwykle wysoki, każdy zespół, mógł pokrzyżować szanse awansu najlepszym. Mecze w grupach już rozgrzały zawodników i kibiców do czerwoności. Z każdej z pięciu grup  wychodziły dwa zespoły do fazy grupowej, ważna  jednak było miejsce w grupie i w klasyfikacji przed fazą pucharową. Sześć pierwszych zespołów, przechodziło awansem do II rundy, cztery ostatnie z dziesięciu walczyło o awans w I rundzie.

Wicemistrz Kanady zespół LAKESHORE UTD., menadżer Piotr Polański, trener Jan Pindiur, skład: Marcin Kantorowicz, Piotr Adamus, Hubert Karpiel, Karol Wozniak, Piotr Falencki, Krzysztof Bajewicz, Mateusz Kwiatkowski, Robert Rosicki, Daniel Kurasz, David Szlęzak

Wykaz zespołów w kolejności zajętych miejsc, które awansowały do dalszej fazy rozgrywek:

1. Biało Czerwoni, 2. Eddie’s Interpol, 3. Lakeshore Utd., 4. Olimpia, 5. Red Star Brampton „A”, 6. KAC Brampton, 7. F.C. Fire Mississauga, 8. Polonia Hamilton. 9. Wisła F.C., 10. Wisła Utd.

W fazie pucharowej zespół Wisła Utd. w I rundzie, wyeliminowała drużynę F.C. Fire Mississauga, a w II rundzie odpadła po przegranym meczu z zespołem Eddie’s Interpol. Zespół Polonia Hamilton wyeliminował w I rundzie zespół Wisła F.C., a w II rundzie odpadł po przegranym meczu z zespołem Biało Czerwoni. Zespół KAC Brampton odpadł w II rundzie przegrywając z zespołem Lakeshore Utd., a zespół Olimpia również przegrał w II rundzie z zespołem Red Star Brampton „A”.

 

Brązowy medalista, zespół EDDIE’S INTERPOL, trener Rafał Tomasik, skład: Gracjan Czechowski, Tomasz Skóra, Paweł Skóra, Waldek Rapak, Piotr Szczecina, Janusz Gajewski, Mateusz Wostkowiak, Waldek Dyczkowski, Brian Carbasal, Jonathan Dias

Nagrody:

Zespół Red Star Brampton za pierwsze miejsce, otrzymał przechodni „Puchar Żywca”, nagrodę w wysokości $1200, oraz każdy z zawodników otrzymał nagrodę rzeczowa, ufundowaną przez „Browar Żywca”.

II drużyna Lakeshore Utd., otrzymała nagrodę w wysokości $600, oraz każdy z zawodników otrzymał nagrodę rzeczową, ufundowaną przez „Browar Żywca”.

III drużyna Eddie’s Interpol, otrzymała nagrodę w wysokości $400, oraz każdy z zawodników otrzymał nagrodę rzeczową, ufundowaną przez „Browar Żywca”.

IV drużyna Biało Czerwoni, każdy z zawodników otrzymał nagrodę rzeczową, ufundowaną przez „Browar Żywca”.

Zespół Biało Czerwoni – IV miejsce, menadżer Mieczysław Szymański, trener Wiesław Walkowicz, skład: Artur Majchrowski, Wiesław Walkowicz, Wojtek Kmiecik, Robert Kaczuga, Czesław Zając, Jacek Zieliński, Radek Mickiewicz, Rafał Zyliński, Bartek Ostaszewski, Gaiyh Quamheiah, Marcel Zając, Józef Majcher, Tomek Długosz

MVP – Najlepszy piłkarz turnieju zawodnik z drużyny Red Star Brampton – Michael Lee-Chong (w środku)

MVP – Najlepszym piłkarzem turnieju został zawodnik z drużyny Red Star Brampton – Michael Lee-Chong, otrzymał puchar i nagrody rzeczowe, ufundowane przez „Browar Żywca”.

Król strzelców, zawodnik Red Star Brampton – Adrian Sikorski, puchar wręcza Janusz Żmijewski

Królem strzelców został zawodnik Red Star Brampton – Adrian Sikorski, otrzymał Puchar ufundowany przez Janusza Żmijewskiego oraz od organizatorów, puchar i nagrody rzeczowe ufundowane przez “Browar Żywiec”

Najlepszym bramkarzem został zawodnik Red Star

Najlepszy bramkarz zawodnik Red Star Brampton – Piotr Michalski, puchar wręczył Darek Cisło

Brampton – Piotr Michalski (czyste konto w sześciu meczach), otrzymał puchar i nagrody rzeczowe ufundowane przez “Browar Żywiec”.

Nagroda specjalna od Konsulatu Generalnego w Toronto, reprezentowanego przez konsula Grzegorza Jopkiewicza, otrzymał Daniel Kurasz z zespołu Lakeshore Utd., najmłodszy zawodnik meczu finałowego.

Nagroda specjalna od gazety “Merkuriusz”, reprezentowanej przez Waldemara Białego, otrzymał Marcel Zając z zespołu Biało Czerwoni, najmłodszy zawodnik w meczu o III miejsce.

Nagroda “Fair Play” od Konsulatu Generalnego w Toronto, reprezentowanego przez konsula Grzegorza Jopkiewicza, otrzymał Gracjan Czechowski, z zespołu Eddie’s Interpol.

W bezpłatnej loterii wylosowano nagrody dla kibiców, ufundowane przez: Piast Travel, Eddie’s Interpol, restaurację “Orbit” i “Browar Żywiec”

David Szlęzak i Daniel Kurasz z zespołu Lakeshore Utd., w środku organizator Darek Cisło

Nagrodę główną od firmy “Piast Travel”, wylosowali: Elżbieta i Mieczysław Szymańscy.

Organizatorzy dziękują klubom i piłkarzom za stworzenie wspaniałej sportowej rywalizacji, kibicom za wspaniały doping i stworzenie atmosfery imprezy najwyższej rangi oraz sponsorom za wsparcie w nagrodach i w bezpłatnej loterii dla kibiców.

Zbigniew Ziółek