Niezwykła ucieczka z quebeckiego więzienia

Kanada Series marz 18, 2013 at 5:18 am

Policja blokuje drogę w Chertsey, w Quebecu w poszukiwaniu zbiegłych więźniów

Brawurowa ucieczka helikopterem z quebeckiego więzienia zakończyła się aresztowaniem trzech osób. Gdy nad więzienie w Saint Jerome, miejscowości położonej 60 kilometrów na północny zachód od Montrealu nadleciał helikopter, spuścił z pokładu drabinkę, po której  wspięło się na pokład dwóch więźniów, trudno było uwierzyć własnym oczom. Takie rzeczy zdarzają sie częśćiej w filmach niż w rzeczywistości. To jednak nie był film i strażnicy więzienni wszczęli alarm.  Pościg za uciekinierami szybko przerodził się w dużą obławę policyjną.
Tuż po 20:30 aresztowano Benjamina Hudon-Barbeai i dwóch innych podejrzanych. Aresztowanie nastąpiło w miejscowości Chrtsey, w Quebecu, 50 kilometrów na północ od więzienia Saint Jerome.
Policja na razie nie podała szczegółów całej akcji tłumacząc się ogromną ilością pracy, jaką ma do wykonania na miejscu zdarzenia.
- Wszyscy aresztowani są przetransportowani do najbliższego posterunku policji. – powiedział prowincyjny rzecznik policji Benoit Richard.
Yves Galarneau, który jest szefem więziennictwa w Quebecu  i nadzoruje Saint- Jerome twierdzi, że nigdy w swojej trzydziestoletniej pracy nie widział czegoś podobnego, równie dramatycznej ucieczki i pogoni za więźniami. Dodał, że więzienie Saint-Jerome nie ma żadnych zabezpieczeń przed helikopterem.
- O ile wiem, to jest pierwszy taki przypadek, ucieczki więźniów helikopterem w Quebecu – stwierdził.
W więzieniu przebywa obecnie 480  skazanych.