Nielegalne ujędrnianie pośladków

Lokalnie Series marz 19, 2013 at 10:31 am

Policja ostrzega kobiety przed korzystaniem z nielegalnych procedur z zastrzykami rzekomo ujędrniającymi pośladki.

Zastrzyki takie, reklamowane jako PMMA, a wykonywane w domach prywatnych lub w pokojach hotelowych stanowią zagrożenie dla zdrowia i – zdaniem służb medycznych – wywołały u wielu kobiet poważne komplikacje zdrowotne, a mogą nawet spowodować zgon.

Przytrafiło to się pewnej kobiecie marzącej o kosmetyce swych pośladków i poddającej się zastrzykom w jednym z hoteli przy lotnisku w San Francisco. Kilka innych kobiet wymagało po tych zabiegach hospitalizacji.

Spotkania umawiane są zwykle przez emaile lub rekomendacje osobiste. Osoby dokonujące iniekcji odwiedzają klienta w domu lub spotykają się w hotelu. Za usługę płaci się zwykle w gotówce i jest ona szalenie kosztowna -  w tysiącach dolarów.

PMMA czyli Poly(methyl methacrylate) to odmiana polimerowego szkła akrylowego, które ma zastosowanie w ortopedii, a w stomatologii stanowi główny składnik wypełnień. Z PMMA wykonuje się również sztuczne soczewki wewnątrzgałkowe w oku przy leczeniu katarakty, ponieważ materiał ten zwykle nie był odrzucany przez ludzką tkankę. Odkryto to jeszcze podczas wojny, kiedy piloci RAF-u ranni byli odłamkami potrzaskanych pleksiglasowych kabin samolotów i rany te bezproblemowo goiły się w odróżnieniu od ran ze zbitego szkła.

Wreszcie w chirurgii kosmetycznej PMMA od dawna stosuje się w mikroskali do usuwania zmarszczek i blizn.

Mimo iż procedura wstrzykiwania PMMA w pośladki uznawana jest w Kanadzie za nielegalną gdy odbywa się na czarnym rynku to jednak chirurdzy plastyczni nie zaprzeczają, że przynosi ona skutki. Jednak przy wymaganych dawkach rzędu 300-500 cm kw. na osobę (czy raczej na pośladek), procedura wymaga wielokrotnych iniekcji, a to ogromnie ją podraża. Jeden zastrzyk kosztuje 1000-2000 dolarów.

Ktokolwiek może udzielić informacji na temat osób dokonujących nielegalnych zabiegów, proszony jest o kontakt z policją z Crime Stoppers.