Gigantyczny karambol samochodowy w Albercie

Kanada Series marz 22, 2013 at 6:03 am

Pierwszy dzień wiosny nie był szczęśliwy dla kierowców na kanadyjskich preriach.. Niezwykle silna zamieć śnieżna spowodowała, że na południe od Edmonton doszło do gigantycznej kraksy, w której udział miało co najmniej 100 samochodów. Około 22 osób odwiezionych zostało do okolicznych szpitali, w tym jedna z bardzo poważnymi obrażeniami.
Kerry Wiliamson z Alberta Health Services powiedział, że pozostałe lżej ranne osoby zostały opatrzone na miejscu. Sanitariusze “zarekwirowali” trzy autobusy Greyhound, które użyli jako polowe ambulatoria. Policja eskortowała cztery kolejne autobusy, by zapewnić schronienie dla kierowców, którzy utknęli w karambolu.
Autostrada łącząca Edmonton i Calgary została zamknięta na 60 kilometrowym odcinku. Samochody musiały jeździć objazdami.
Przyczyną wypadku była bardzo śliska nawierzchnia i jeszcze gorsza widoczność. W taką pogodę wystarczy jeden nieostrożny kierowca i nieszczęście dla wielu innych użytkowników drogi gotowe.
Policja Alberty zaleca, by ze względu na wyjątkowo złą pogodę nie wyjeżdżać z domów, jeżeli nie jest to absolutnie konieczne. Pogoda sprawiła też kierowcom podróżującym autostradą 17 na północy Alberty, na granicy z Saskatchewan. Liczne samochody ugrzęzły w zaspach śnieżnych, które miały ponad pół metra wysokości i około 100 metrów długości. Służby odśnieżają drogi, ale niedługo potem są one ponownie nieprzejezdne, ponieważ wiatr nawiewa śnieg z pól.