Policyjne wzmożone kontrole. Zapnij pasy!

Lokalnie Series marz 30, 2013 at 9:02 am

Ontario Provincial Police postanowiło w wielkanocny weekend zadbać o nasze bezpieczeństwo i będzie bardzo skrupulatnie kontrolowało czy wszyscy mamy zapięte pasy bezpieczeństwa. Za niezapięte pasy grozi nam kara w wysokości co najmniej 240 dolarów. Tak więc uwaga – lepiej nie być roztargnionym i zapiąć pasy. Opłaca się to nie tylko dlatego, że unikniemy mandatu, ale przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. W 2012 roku osiem osób zmarło w wypadkach tylko dlatego, że nie miały zapiętych pasów.
- Chcemy, by wszyscy mieli szczęśliwy weekend. Nie chcemy, aby wielkanocne święta komukolwiek kojarzyły się do końca życia z czyjąś śmiercią – tłumaczy sierżant Kristine Rae z OPP.
Z obserwacji policji wynika, że wiele osób nie zapina pasów, kiedy śnieg znika z dróg. Czują się wtedy bardziej bezpiecznie. To bardzo ryzykowne posunięcie – twierdzą policjanci.
Warto jeszcze może pamiętać, że poza grożącym nam mandatem, sprawa niezapiętych pasów trafi do naszego ubezpieczyciela samochodów, który na pewno nie omieska podnieść nam z tego powodu – i to drastycznie – naszej składki ubezpieczeniowej.