Ostre strzelanie w Yorkdale Mall. Jedna osoba nie żyje.

Lokalnie Series marz 31, 2013 at 12:31 am

Kolejna strzelanina jak w filmach sensacyjnych. Tym razem na parkingu centrum handlowego Yorkdale Mall. Zginął jeden mężczyzna, drugi ciężko ranny został odwieziony do szpitala. Strzelanina miała miejsce około godziny dwudziestej w sobotę przed jednym z wejść do centrum handlowego.
Detektyw Rob North mówi, że wszystko zaczęło się od sprzeczki, która wybuchła między dwoma grupami ludzi wewnątrz galerii handlowej i szybko się przeniosła na parking.
Zabity mężczyzna został postrzelony w głowę.
Policja przesłuchiwała wielu świadków i ze wstępnych ustaleń mona przypuszczać, że podejrzanymi dokonania zabójstwa jest  5- 6 osób.
Strzelanina przed Yorkdale Mall przypomina nie tak odległą w czasie wymianę strzałów  w Eaton Centre, gdy awantura wybuchła w Food Court w centrum handlowym. Wówczas zabite zostały dwie osoby, a kilka innych zostało rannych.
Detektyw North stwierdził, że jeszcze nie wiadomo, czy zajście miało związek z porachunkami gangów czy też wybuchło między dwoma przypadkowymi grupami ludzi.
Z kolei sierżant Wendy Drummond poinformował, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że strzelający ludzie zostali zarejestrowani przez system kamer bezpieczeństwa zainstalowane w centrum handlowym.
W czasie strzelaniny w Yorkdale Mall przebywało tysiące osób. Zostali zmuszeni pozostać w środku do czasu pełnych oględzin miejsca, jakiego dokonywała policja.
Zajście nie zmieni pracy w Yorkdale Mall w niedzielę. Większość sklepów będzie zamknięta w związku z Wielkanocną Niedzielą, ale restauracje i kina pozostaną otwarte.
Policja prosi osoby, których samochody zostały uszkodzone w wyniku strzelaniny o kontakt z wydziałem zabójstw torontońskiej policji.