Wojskowy transport, który podniósł ciśnienie mieszkańcom Vancouver Island

Kanada Series kwie 2, 2013 at 2:20 am

Ludzie mieszkający wzdłuż rzadko używanych torów kolejowych w pobliżu Nanaimo na Vancouver Island mogli poczuć się wystraszeni nagłym pojawieniem się pociągu przewożącego wielkie amerykańskie rakiety balistyczne typu Minuteman, tym bardziej, że pociąg zdążał w kierunku kanadyjskiej bazy wojskowej znajdującej się w pobliżu Zatoki Nanose. Skojarzenie widoku przewożonych rakiet zdolnych do przenoszenia ładunków nuklearnych ze wzrostem napięcia wokół poczynań Korei Północnej mogło niejednemu przyspieszyć bicie serca. Wieść o transporcie wojskowym szybko rozeszła się wśród mieszkańców Vancouver Island dzięki poczcie elektronicznej.

Okazało się, że był to jednak fałszywy alarm, bo cały transport amerykańskich pocisków balistycznych był zorganizowany na potrzeby nowego filmu o Godżilli, do którego zdjęcia się właśnie rozpoczęły. Nowy film o słynnym potworze, w którym zagra między innymi Aaron Johnson ma mieć swoją premierę w maju 2014 roku.

Co ciekawe – pociąg z pociskami przejechał tą trasą kilka razy. Pierwszy raz w Dzień Świętego Patryka i właściwie nikt na niego nie zwrócił uwagi. Dopiero ponowny przejazd kilku wagonów z atrapami pocisków dwa dni temu i napięcie polityczne na Półwyspie Koreańskim spowodowało, że informacja o transporcie zelektryzowała mieszkańców Vancouver Island.

Jeden z blogerów opublikował całą serię zdjęć z transportu balistycznych pocisków na Vancouver Island. Można je obejrzeć tutaj.