Czołowi seryjni mordercy Kanady (1956-2007)

Historia Kanady Series kwie 8, 2013 at 9:42 pm

Ciąg dalszy epizodów dotyczących najbardziej znanych kanadyjskich zbrodniarzy.

 

William Fyfe: seryjny morderca

William Fyfe

Urodzony w 1955 w Toronto a w 1958 roku, za sprawą ciotki przeprowadził się do Montrealu. Gdy dorósł pracował głównie jako “złota rączka”.

W okolicach Montrealu zamordował 5 kobiet. Jedną w 1981, resztę w 1999 roku. On sam stwierdził, że zabił jeszcze cztery kobiety – nigdy tego nie potwierdzono.

Został aresztowany 22 grudnia 1999 roku pod zarzutem pięciu morderstw, gdy wyjeżdżał swoją ciężarówką z parkingu baru Husky Truck Stop. Na sprawcę morderstw doprowadziły policję pozostawione na miejscach zbrodni ślady DNA. Fyfe przyznał się tylko do części zarzucanych mu czynów, ale jednocześnie stwierdził, że zabił jeszcze cztery kobiety.

Rozprawa rozpoczęła się 6 listopada 2000 roku. Sąd skazał go na dożywotni pobyt w zakładzie psychiatrycznym w stanie Saskatchewan.

Jego ofiary to: Hazel Scattolon (lat 52), Monique Gaudreau (46), Anna Yarnold (59), Teresa Shanahan (55), Mary Glen (50).

 

Peter Woodcock: seryjny morderca i gwałciciel

Peter Woodcock i ofiary

Zamordował 4 osoby, w tym troje dzieci w Toronto w latach 1956-57, gdy był jeszcze nastolatkiem. Został aresztowany w 1957 roku za trzy morderstwa. Prawnie uznany za chorego psychicznie, został umieszczony w zakładzie dla nerwowo i umysłowo chorych Oak Ridge w Penetanguishene (Ontario). W 1982 roku za zgodą sądu zmienił nazwisko na David Michael Krueger.

W lipcu 1991 roku, Woodcock zamordował swojego chorego umysłowo kolegę w czasie przebywania w szpitalu w Brockville w Ontario. W chwili zabójstwa był nadzorowany przez innego pacjenta – Bruce’a Hamilla, który w 1984 w Ottawie brutalnie zamordował kobietę. Później został on uznany współwinnym zabójstwa w Brockville. Woodcocka i Hamilla osadzono ponownie w Oak Ridge. Woodcock zmarł w dniu swych 71 urodzin – 5 marca 2010 roku.

Jego ofiary to: Wayne Mallette (lat 7), Gary Morris (9), Carole Voyce (4) i Dennis Kerr.

 

Robert Pickton: seryjny morderca

Robert Pickton i ofiary

Robert William “Willie” Pickton, ur. 24 października 1949 był farmerem i hodowcą świń z okolic Port Coquitlam w Kolumbii Brytyjskiej.

Przyznał się do zamordowania 49 kobiet, zaś oskarżony został o dokonanie 26 morderstw. W zdecydowanej większości ofiarami stały się prostytutki i narkomanki z centrum Vancouver. Podstawą skazania były zwierzenia Picktona w celi więziennej do podstawionego funkcjonariusza policji.

Po morderstwach Pickton rozczłonkowywał ciała i karmił nimi stado swoich świń albo mielił i dodawał do produkowanej na farmie wieprzowiny, która następnie sprzedawał znajomym. Pozyskanie materiału dowodowego okazało się niezwykle trudne i kosztowne (70 mln dol.) z udziałem antropologów, precyzyjnych koparek i taśmociągów. Specjalne ekipy biegłych dokonywały przesiewania gleby i wyburzania budnków gospodarskich.

9 grudnia 2007 roku ława przysięgłych uznała go winnym sześciokrotnego morderstwa drugiego stopnia. Skazany został na dożywocie bez możliwości warunkowego zwolnienia po 25 latach odbywania kary, co jest najwyższym z możliwych wyroków w kanadyjskim sądownictwie.

(tp)