Szukam biologicznej matki

Lokalnie Series kwie 10, 2013 at 6:46 pm

Dave Rogers

37-letni Torontończyk zamieścił apel na popularnym portalu ogłoszeniowym Kijiji, prosząc o pomoc w znalezieniu biologicznej matki.

Trzy lata temu dowiedział się od rodziców, że był dzieckim adoptowanym. Dave Rogers opowiedział w radiowej audycji, że rodzice zaprosili go na wspólny obiad i wyjawili prawdę, ponieważ uważali, że powinni tak postąpić.

– Byłem kompletnie zszokowany i oszołomiony i zajęło mi trochę czasu, aby dojść do siebie i zacząć przemyśliwać wszystko – mówi Dave. – W pierwszym odruchu zapewniłem ich (rodziców), że na zawsze pozostaną moją mamą i tatą. Bez względu na wszystko.

W tym samym czasie prowincja Ontario odtajniła swoje kartoteki dokonanych adopcji, co umożliwiało rozłączonym przed laty odnaleźć dziecko/rodzica, jeśli takie jest pragnienie co najmniej jednej ze stron.

Jednak Dave Rogers dowiedział, że jego biologiczna matka utajniła swoje dane i musi znaleźć inną drogę na jej odnalezienie.

Wie tylko tyle, ile ujawniono adoptowanym rodzicom przed wielu laty: że matka pochodziła z Nowej Szkocji, że wywodziła się z licznej rodziny, że pracowała w banku w Brampton do chwili narodzin dziecka.

“Chcę poznać swoją historię i żeby mój syn ją poznał. Liczę na to, że rodzina nam się rozszerzy o wielu nowych krewnych” – napisał w ogłoszeniu w Kijiji. Od czas gdy to uczynił w Niedzielę Wielkanocną, otrzymał kilkaset emaili, a post przeczytało 88 tysięcy ludzi.

- Nie miałem pojęcia, że to się tak upubliczni. Miałem raczej nadzieję, że uda mi się skontaktować z jakimiś ludźmi ze wschodu i w ten sposób rozpocznę poszukiwania – mówi Dave Rogers, szczęśliwy mąż i ojciec jednego dziecka, podczas gdy drugie w drodze. – Jestem zadowolony ze swojego życia i emocjonalnie przygotowany na to jaki będzie efekt tych poszukiwań.