Uwaga! Będzie mokro, będzie zimno, będzie bardzo ślisko

Lokalnie Series kwie 10, 2013 at 12:57 am

Mapa pogody pokazująca rejony, w której będą występować intensywne opady marznącego deszczu, gradu lub śniegu.

Kanadyjski Urząd Meteorologiczny Weather Canada zapowiada zimowe burze na terenie Toronto i okolic. W środę i czwartek ma spaść około 50 milimetrów deszczu, który przy gwałtownym spadku temperatury będzie w czwartek zamieniał się w marznący deszcz lub grad. W związku z tym warunki drogowe będą ekstremalnie niekorzystne. Drogi będą oblodzone i śliskie.
Jak podają meteorolodzy, Toronto znalazło się na skraju strefy silnych burz i opadów, który obejmuje obecnie połowę Stanów Zjednoczonych. Zderzenie chłodnego powietrza z północy z silnymi opadami deszczu będzie skutkowało oblodzeniami, a być może nawet śniegiem, choć zdaniem fachowców od pogody to mniej prawdopodobne. Natomiast istnieje duże prawdopodobieństwo burz z wyładowaniami atmosferycznymi. Tak złe warunki pogodowe będą się utrzymywać od środy po południu przez czwartek do piątku.
Weather Canada ostrzega, że pogoda może spowodować przerwy w dostawach prądu w niektórych rejonach.

Zdjęcie satelitarne pokazujące, że Toronto znalazło się na skraju silnych opadów deszczów obejmujących dużą część Stanów Zjednoczonych.

Meteorolodzy pocieszają, że nie musi być tak źle, bo sytuacja pogodowa jest dynamiczna, do nadejścia burzy mamy jeszcze cały dzień i może się zdarzyć, że ona ominie Toronto. Jeżeli jednak nie ominie, to wszystko powinno się skończyć w piątek wieczorem, by w sobotę, przy niskiej temperaturze wyszło słońce.
Ostrzeżenie Weather Canada o nadchodzącej burzy skierowane jest przede wszystkim do kierowców. Ze względu na spodziewane oblodzenie dróg najlepiej, gdy ktoś nie musi, niech odłoży podróż na lepszy czas i pozostanie w domu.