Aresztowana za to zdjęcie

Kanada Series kwie 15, 2013 at 12:22 pm

Prawdziwy szok przeżyła pewna 20-latka z Montrealu, kiedy do jej drzwi zapukała nad ranem policja, aby aresztować ją za zdjęcie (obok) jakie umieścila w internecie w serwisie Instagram. Po zabraniu na komisariat spędziła tam prawie 4 godziny na przesłuchaniu.

Fotografia przedstawia uliczne graffiti, jakie Jennifer Pawluck dostrzegła na jednym z murów w Montrealu. Uznała je za zabawne, choć – jak twierdzi – nie miała pojęcia, kogo przedstawia. Ścienna, przylepna karykatura przedstawia lokalnego rzecznika policji, Iana Lafreniere, z dziurą postrzałową w czole.

- Nie miałam pojęcia kim jest Ian Lafreniere – powiedziała dziewczyna prasie. -  Rysunek przedstawiał osobę w mundurze. Wielu moich przyjaciół nie lubi policji, pomyślałam, że to będzie zabawne, jak umieszczę zdjęcie w sieci.

Policja była innego zdania. Według nakazu aresztowania, Pawluck działała z zamiarem nękania Lafreniere’a, sprawiając że mógł poczuć się zagrożony.

Jennifer Pawluck

Do czasu rozprawy sądowej 17 kwietnia dziewczyna ma zakaz zbliżania się na odległość mniejszą nie kilometr od kwatery głównej policji oraz domu rzecznika (choć pewnie i tak nie wie gdzie on mieszka).

Portal Huffington Post sugeruje, że aresztowanie Jennifer Pawluck nie musi być całkiem przypadkowe. Podczas ostatnich burzliwych protestów studenckich w Montrealu przeciwko podwyżce czesnego, aresztowano ją aż trzykrotnie, ale nigdy z zarzutami kryminalnymi i nigdy nie była karana.

Autor graffiti nie jest ścigany, ponieważ jest anonimowy, ale jego „dzieło“ poszło w świat, zaś policja aresztowaniem studentki strzeliła sobie w stopę, gdyż karykaturę jej rzecznika pokazują  wszystkie media w kraju.