Homolka i Bernardo: kronika zbrodni (1990-1995)

Historia Kanady Series kwie 16, 2013 at 9:30 am

Homolka dzisiaj

Homolka z trójką dzieci mieszka na Gwadelupie

Zdaniem dziennikarki i pisarki Pauli Todd, otoczona złą sławą kanadyjska morderczyni młodych dziewcząt Karla Homolka mieszka obecnie na stałe na Gwadelupie (małej francuskiej wyspie na Karaibach) i dorobiła się już trójki dzieci.

Dziennikarka twierdzi, że odwiedziła Homolkę w jej domu na Karaibach, zbierając materiały do swej książki. Według niej, 42-letnia Homolka mieszka tam wraz z nowym mężem, dwójką córek i synkiem.

Karla Homolka została zwolniona z więzienia w roku 2005 po odsiedzeniu wyroku 12 lat więzienia za udział w morderstwach na tle seksualnym dwóch uczennic z Ontario, jak również za spowodowanie śmierci swojej własnej siostry.

Wspomniana książka została wydana wczoraj (21 czerwca) w formie elektronicznej pod przesadnie pretensjonalnym tytułem “Znalezienie Karli czyli jak wytropiłam nieuchwytną seryjną morderczynię dzieci i odnalazłam matkę trojga”.

 

 

 

 

Homolka i Bernardo: kronika zbrodni (1990-1995)

Paul Bernardo i Karla Homolka to najsłynniejsza w Kanadzie para seryjnych morderców i sadystów. Oboje zamordowali wspólnie 3 młode kobiety. wykorzystując je wsześniej seksualnie i znęcając się za pomocą tortur.

Karierę zwyrodnialca Paul Bernardo (ur. 27 sierpnia 1964) rozpoczął pomiędzy 1987 a 1991 rokiem, kiedy to dopuścił się co najmniej kilkunastu gwałtów w rejonie Scarborough. Jego ofiarami były najczęściej młode kobiety, które zaczynał śledzić, gdy wysiadały z autobusu, zazwyczaj w późnych godzinach wieczornych. Pierwszy gwałt miał miejsce 4 maja 1987 roku.

Homolka i Bernardo

W 1987 roku Paul poznał Karlę Homolkę (ur. 4 maja 1970), która następnie została jego partnerką. Absolutnie zafascynowana Paulem dziewczyna spełniała wszystkie jego żądania. Bernardo, poznawszy rodzinę Karli dostał obsesji na punkcie młodszej siostry swej narzeczonej, Tammy Lynn. Posłuszna Karla 25 lipca 1990 podała swej siostrze spaghetti przyprawione valium, gwałt jednak nie doszedł do skutku, ponieważ dawka środka

Ich ofiary – Tammy, Leslie i Kristen

uspokajającego zastosowana przez Karlę była zbyt mała i Tammy zbyt wcześnie odzyskała przytomność.

24 grudnia 1990 roku Karla poczęstowała swą siostrę koktajlem jajecznym zawierającym środek uspokajający. Gdy Tammy straciła przytomność, jej siostra przycisnęła do jej nosa szmatę nasączoną weterynaryjnym anestetykiem. Potem dziewczynę rozebrano i Bernardo wraz z kochanką jęli ją gwałcić, filmując jednocześnie całe zdarzenie. Tammy zaczęła wymiotować i krztusić się, reanimacja zastosowana przez Karlę nie przyniosła skutku, zatem zbrodnicza para sprzątnęła ślady swych zbrodni, ubrała ofiarę, po czym wezwała karetkę, tłumacząc, że dziewczyna wymiotowała, bo wypiła zbyt wiele. Siostra Homolki zmarła jednak, nie odzyskawszy przytomności. Jej śmierć uznano wówczas za nieszczęśliwy wypadek.

Pracując w przychodni dla zwierząt Martindale Animal Clinic, Karla poznała nastoletnią dziewczynę, z którą się zaprzyjaźniła do tego stopnia, że nastolatka traktowała Karlę jak starszą siostrę. 7 czerwca 1991 roku Homolka zaprosiła dziewczynę do siebie, na “babski wieczór”. Gdy poczęstowana drinkiem zawierającym weterynaryjny środek uspokajający, nastolatka straciła przytomność, Homolka i Bernardo rozebrali ją po czym kolejno zgwałcili, ponownie dokumentując wszystko skrupulatnie na taśmie wideo.

15 czerwca 1991 roku Bernardo porwał z ulicy 14-letnią Leslie Mahaffy. Zawiózł ją do domu w Port Dalhousie, który dzielił z Karlą, wówczas już jego żoną. Tam związana Leslie została poddana gwałtom i torturom ze strony obojga małżonków Bernardo, którzy, po raz kolejny, zadbali by swoje wyczyny uwiecznić na taśmie wideo. Potem Bernardo udusił ją, a ciało, nie bez pomocy Karli, poćwiartował w piwnicy i zatopił w betonowych blokach. Bloki te następnie wrzucił do jeziora Gibson. Starannie zachowany rachunek za dwanaście worków cementu stał się potem jednym z ważnych dowodów podczas procesu. 29 czerwca 1991 dwójka wędkarzy, ojciec i syn, odkryła zatopione w jeziorze bloki, a pęknięcie w jednym z nich odsłoniło oczom przerażonych znalazców ich makabryczną zawartość.

16 kwietnia 1992 Bernardowie porwali na ulicy Kristen French, 15-letnią uczennicę katolickiej szkoły. Podobnie jak Leslie Kristen była torturowana, bita i gwałcona (a jej cierpienia skrupulatnie sfilmowane), potem uduszona, a jej nagie ciało porzucone w przydrożnym rowie, gdzie znaleziono je 30 kwietnia 1992.

Homolka tuż po opuszczeniu więzienia

W 1995 roku Paul Bernardo został osądzony i skazany na dożywotnie więzienie, głównie dzięki obciążającym zeznaniom żony, która przez to uzyskała łagodniejsze zarzuty i wyrok. Prasa nazwała jej umowę ze śledzczymi “paktem z diabłem”. Mimo iż nagrania wideo ujawniły, że była równoprawnym wspólnikiem zbrodni i często prowodyrem, otrzymała wyrok tylko 12 lat więzienia, a podczas odbywania kary skończyła korespondencyjne studia psychologiczne.

Po odsiedzeniu wyroku w 2005 roku osiadła początkowo w Quebeku, gdzie wyszła za mąż i urodziła dziecko. W 2008 roku zmieniła nazwisko na Leanne Teale i wyjechała na stałe wraz z rodziną na Karaiby…

(tp)