Liberałowie wyrzucili w błoto 275 milionów dolarów

Lokalnie kwie 16, 2013 at 5:20 am

Teren budowy elektrowni gazowej. Utopiono tu 275 milionów dolarów

Przed wyborami 2011 roku rząd Liberałów zdecydował, by zaniechać rozpoczętej już budowy elektrowni gazowej na granicy Mississauga i Oakville. Jak stwierdza raport Audytora Generalnego Jima McCartera, ta decyzja będzie kosztowała podatników 275 milionów dolarów.

Raport Generalnego Audytora

“W chwili, gdy Partia Liberalna ogłosiła dwa tygodnie przed wyborami decyzję o zaniechaniu budowy, dała niezwykle silną pozycję negocjacyjną firmie, która tę bodowę realizowała – stwierdził McCarter – To postawiło rząd w niedopuszczalnej sytuacji.”
Audytor stwierdził, że koszt tej nieudolności wyniósł 190 milionów dolarów.
- Liberałowie nie tylko, że roztrwonili ogromne publiczne pieniądze, ale zrobili wszystko, by ukryć informacje i zbagatelizować całą sprawę – powiedziała po ogłoszeniu raportu McCartera Andrea Horwath, szefowa ontaryjskiego NDP.
Minister energetyki Bob Chiarellis odpowiada na zarzuty, że “wszystkie partie przed wyborami składały obietnicę zaniechania budowy elektrowni gazowej w Mississauga.
Wysłuchaliśmy mieszkańców Mississaugi i przenieśliśmy budowę zakładu w inne miejsce” – stwierdził minister w oświadczeniu.

Audytor Jim McCarter

Krytyk rządu ze strony Partii Konserwatywnej stwierdza:
- Rząd McGuinty’ego -Wynne wiedział, że koszty były wyższe niż zdecydowali się to ujawnić. Te 275 milionów zmarnowanych pieniędzy to koszt zdobycia pięciu mandatów do Parlamentu Prowincji, za który zapłacą podatnicy całego Ontario.