Na północy zawiało. To było tornado, twierdzą mieszkańcy.

Lokalnie Series kwie 19, 2013 at 4:10 am

Burze i silne wiatry spowodowały szkody w miastach położonych na pónoc od Toronto – Shelburne, Keswick i wiejskim miasteczku Melanchtona. Uszkodzone zostało kilka zabudowań gospodarczych i linie energetyczne wzdłuż HWY 10. Wiele domów pozbawionych zostało elektryczności. Hydro One wysłało ekipy, by naprawiły uszkodzenia i przywrócić zasilanie. Mieszkańcy Shelburne twierdzili, że miasto nawiedziło tornado, ale nie potwierdza tego Environment Canada. Nie ma doniesień o jakichkolwiek ofiarach burz czy odniesionych urazach. Ze względu na sporo powalonych drzew policja prosi, by uważać podczas jazdy po wiejskich drogach.
Mieszkańcy miasteczek dzwonili do stacji radiowej 680 News i mówili o skutkach burzy.
- To były bardzo silne wiatry – jechałem ciągnikiem, musiałem się zatrzymać, bo wiatr był tak silny – opowiadał jeden z nich – Wygląda to jak tornado. Słupy linii energetycznych są połamane jak gałązki. Nie tylko jeden, ale kilka.
Environment Canada ostrzegało przed gwałtownymi burzami, które były oczekiwane na w rejonach położonych na północny-wschód od Toronto i w pobliżu Peterborough.