Groźna powódź w rejonie domków letniskowych

Lokalnie Series kwie 20, 2013 at 4:13 am

Mieszkańcy rejonu Huntsville, a także właściciele domków letniskowych (cottages) w tym rejonie mają się czym niepokoić. Duże opady deszczu a także szybko topniejący śnieg spowodował wezbranie wód do tego stopnia, że nastąpiły poważne podtopienia i ogłoszono stan wyjątkowy w regionie. W ciągu ostatniej doby spadło tam ponad 50 milimetrów deszczu. Ulewa uszkodziła infrastrukturę, a z niżej położonych obszarów zarządzono ewakuację ludności. Podobnie rzecz się ma w pobliżu miasta Bracebridge, gdzie większość dróg została zalana. W mieście w wyżej położonej hali sportowej Bracebridge Sporsplex zorganizowano schronienie dla osób ewakuowanych z powodu powodzi.

- Sportsplex będzie otwarty przez cały czas aż do odwołania. Każdy, kto będzi potrzebował schronienia z powodu powodzi  może tu przyjść w razie potrzeby – powiedział burmistrz miasta.
Do mieszkańców całego rejonu Muskoka wystosowano apel, by trzymali się z dala od otwartych zbiorników wodnych, potoków i rzek. Rwący nurt, gwałtowny wzrost poziomu wód może być dla przebywających na brzegu niebezpieczny.