Dzień marihuany

Kanada Series kwie 21, 2013 at 11:00 am

Palacze marihuany zebrali się w kilku miastach Kanady, by celebrować nieoficjalnie proklamowane święto konopi indyjskich.
Setki z nich zgromadziło się w centrum Toronto na Dundas Square na skrzyżowaniu Dundas St. i Younge St., gdzie przez głośniki głosili zalety zioła i domagali się jego legalizacji. Atmosfera była piknikowa, muzycy zabawiali tłum.
Policja obserwowała zgromadzenie, ale nie doszło do żadnych zamieszek. Cała demonstracja przebiegała nadzwyczaj spokojnie.
Sporo zwolenników marihuany, mimo zimnej aury, zebrało się tego dnia pod Parlamentem w Ottawie domagając się legalizacji marihuany. Podobne demonstracje odbyły się w Montrealu, gdzie ludzie gromadzili się u stóp Mount Royal i w Vancouver.
Uczestnicy demonstracji przekonywali, że marihuana nie jest szkodliwa, że jest ziołem leczniczym i że nie uzależnia. Większość manifestantów była w wyjątkowo optymistycznych nastrojach – nie wiadomo czy spowodowanych przez specyficzne działanie konopii indyjskich, czy może dzięki informacji, że za południową granicą w stanach Colorado i Wachington użycie marihuany zostało zalegalizowane.
Wiele podobnych manifestacji odbyło się tego dnia również na terenie Stanów Zjednoczonych – od Nowego Jorku do San Francisco.