Największe zamówienie w BlackBerry

Kanada Series kwie 21, 2013 at 7:28 pm

BlackBerry zdobyła zamówienie na 3 tysiące swoich smartfonów BlackBerry 10 od Canadian Tire i jest to najwyższy odnotowany firmowy zakup urządzeń.

Canadian Tire zacznie pod koniec miesiąca przydzielać modele Z10 z ekranem dotykowym i Q10 swoim pracownikom w swoich sklepach działających pod nazwą firmy, a także w dziale usług finansowych i w sieciach Sport Chek i Sports Experts.

BlackBerry liczy na duże zamówienia na modele Z10 i Q10, który jest wyposażony w fizyczną klawiaturę, żeby zwiększyć sprzedaż i odebrać udziały w rynku takim firmom jak Apple i Samsung Electronics. I choć Z10 zdobył pochwały recenzentów za wielofunkcyjne oprogramowanie i wirtualną klawiaturę, to akcje BlackBerry straciły z powodu obaw, że sprzedaż i marketing operatorów telefonii komórkowej mogą być niższe od spodziewanych.

Krista Seggewiss, rzeczniczka BlackBerry odmówiła podania informacji, czy umowa z Canadian Tire była największym zamówieniem na modele BlackBerry 10 ogłoszonym przez korporacyjnego klienta.

Firma BlackBerry podała do wiadomości, że w ubiegłym kwartale sprzedała około milion modeli Z10, co mniej więcej jest zgodne z szacunkami analityków. W Stanach Zjednoczonych Z10 wszedł do sprzedaży pod koniec marca, natomiast ponad sześć tygodni wcześniej można było kupić telefon w Wielkiej Brytanii i Kanadzie.

Rogers rozpoczął przyjmowanie zamówień na Q10 przed pojawieniem się telefonu na rynku i będzie on dostępny w sklepach w ciągu “nadchodzących tygodni”, poinformował operator. Żaden z amerykańskich operatorów nie przedstawił jeszcze terminu debiutu.

W ubiegłym miesiącu BlackBerry poinformowała, że jeden ze “stałych partnerów” firmy złożył zamówienie na milion telefonów BlackBerry 10. Kupującym był dystrybutor urządzeń przenośnych, jak wynika informacji firmy badawczej Detwiler Fenton & Co.

Hugo Miller