Dwie osoby ciężko ranne w napadzie na bank

Lokalnie Series kwie 22, 2013 at 4:16 am

Policja przesłuchuje świadków

Policja poszukuje dwóch bandytów, którzy w biały dzień w zachodniej części Toronto napadli na bank. W czasie napadu postrzelili dwoje ludzi.
Stało się to w oddziale TD Canada Trust  na wschód od skrzyżowania St. Clair Avenue West i Jane Street. W czasie napadu bandyci postrzelili 22-letnią kasjerkę wewnątrz banku i pięćdziesięcioletniego mężczyznę  w brzuch, gdy próbował gonić rabusiów.
- To klient, który ścigał podejrzanych na parkingu przed bankiem. Między nim a bandytami wybuchła walka – mówi inspektor Mike Earl z torontońskiej policji – i właśnie w czasie walki z jednym z bandytów, drugi z nich postrzelił mężczyznę w brzuch.
Obie ofiary zostały przewiezione w stanie ciężkim do szpitala.
Złodzieje uciekli z nieujawnioną do wiadomości publicznej sumą pieniędzy.
Świadkowie opisują podejrzanych jako osoby młode w wieku około 20 lat, o ciemnej karnacji skóry. Ubrani byli w dresowe bluzy z kapturami. Jeden uzbrojony był w karabin, drugi w pistolet półautomatyczny. Policja ostrzega, że w razie ich rozpoznania nie należy przedsiębrać żadnych działań, ponieważ osobnicy ci są skrajnie niebezpieczni. Należy zgłosić sprawę policji.
Bandyci  uciekli zieloną Hondą, prawdopodobnie skradzioną, o numerze rejestracyjnym AKAC786. Pojazd został zlokalizowany  po kilkunastu godzinach w okolicach skrzyżowania Jane St. i Wilson Avenue.
Tymczasem policja w regionie Peel bada okoliczności napadu na Bank of Montreal u zbiegu ulic Dundas Street East i Tomken Road w Mississauga. Podejrzanych jest dwóch mężczyzn. Jednym z nich jest chudy mężczyzna około 170 centymetrów wzrostu, drugi wyższy. Obaj mieli ukryte twarze pod maskami
Na obecnym etapie śledztwa policja traktuje te dwa napady jako niezależne od siebie przypadki.