“Tajny” napad na konwój z pieniędzmi TTC

Lokalnie Series kwie 30, 2013 at 11:52 am

 

Helen Stintz

Dopiero teraz policja ujawniła, że 14 kwietnia doszło do zbrojnego napadu na konwój przewożący pieniądze TTC pochodzące z opłat za przejazdy komunikacją miejską.

 

Dziennik “The Toronto Star” podał, że w trakcie napadu na Signet Drive zrabowano około 750 tysięcy dol. w gotówce.

 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, szefowa TTC Karen Stintz zapewniła, że gotówka była ubezpieczona na okoliczność kradzieży i że za jej zbieranie i transport odpowiadał niezależny, 36-letni kontraktor z firmy Inkas. Prywatna firma Inkas specjalizuje się w konwojowaniu gotówki.

 

W czasie napadu znajdował się on jednak nie w opancerzonym samochodzie ale w budynku, z którego przenosił pieniądze. Został uderzony kolbą rewolweru, a następnie skrępowany.

 

Obaj zamaskowani napastnicy byli czarni, dwudziestoparoletni, a jeden z nich nosił srebrny rewolwer. Obaj uciekli szarą Hondą Accord, prowadzoną przez trzecią osobę.

 

Jednak najbardziej zdumiewające jest to, że policja w ogóle nie wiedziała, że doszło do takiego rabunku – w swoich aktach przez wiele dni nie miała żadnego raportu.

 

Śledztwo utknęło w martwym punkcie, policja nie jest w stanie zidentyfikować bandytów, więc zwróciła się z apelem do osób, które mogłyby coś wiedzieć. Nie jest wykluczona nagroda za taką informację.

Prezentacja zdjęć z kamer przemysłowych