O 15% potanieją nam ubezpieczenia samochodowe!

Lokalnie Series maj 1, 2013 at 12:32 pm

We wtorek minister finansów Ontario Charles Sousa ogłosił strategię, która ma doprowadzić do redukcji kosztów wszystkich ubezpieczeń samochodowych  - średnio o 15%. Szczegóły ujawnione zostaną w czwartek 2 maja podczas ogłaszania rządowego budżetu.

Rząd Liberałów zapowiedział, że będzie naciskał na kompanie ubezpieczeniowe aby w pierwszej kolejności obniżono nabardziej cenę polis tym kierowcom, którzy od dłuższego czasu nie brali udziału w kolizjach i wypadkach drogowych.

Nadzorem firm ubezpieczeniowych zajmie się rządowe Biuro Superintendenta Usług Finansowych. Będzie ono kontrolowało wdrażanie nowych cenników. Jednocześnie będzie szukało środków aby zabezpieczyć interesy firm ubezpieczeniowych w przypadku nadużyć oraz oszustw ze strony klientów fingujących wypadki i symulujących choroby. Superitendent będzie także miał prawo kontrolować i licencjonować te kliniki, które wystawiają rachunki ubezpieczalniom.

Kiedy rząd wprowadzi swój plan w życie, obniżkę odczuje 9 milionów ontaryjskich kierowców. Średnia oszczędność na jednym ubezpieczonym pojeździe wyniesie ok. $225 rocznie.

Rzą Liberałów wprowadza nową legislację pod naciskiem partii NDP, która zagroziła, że jest to jej warunek poparcia ustawy budżetowej. Gdyby ustawa nie przeszła, należałoby rozpisać wcześniejsze wybory parlamentarne.

W 2012 roku ubezpieczenia w Ontario potaniały zaledwie 0.26%, za to w okresie 2004-12 nieustannie drożały, w sumie o 11.4%. Natomiast w ostatnich kilku latach koszty średniego roszczenia odszkodowawczego wzrosły o 118%, choć zmniejszeniu uległa statystyczna liczba wypadków oraz liczba ich ofiar.

Więcej o przyczynach drogiego ubezpieczenia pisaliśmy TUTAJ.

Więcej o zmianach w ubezpieczeniach samochodowych wprowadzanych w Ontario w ostatnich latach: TUTAJ.