Lotto za 3 dolary ale…

Kanada Series maj 3, 2013 at 10:47 am

Zrożeje kupon popularnego totolotka 6/49. Pojedynczy zakład kosztował będzie od września $3 zamiast obecnych $2 dolarów. Ale Ontario Gaming Corporation obiecuje, że z wraz z podwyżką rozszerzy pulę wygranych.

W każdym losowaniu gwarantowana będzie dodatkowa wygrana wysokości jednego miliona dolarów. Ponadto pula początkowa rozszerzona będzie do 5 milionów, a już poprawne skreślenie 2 z 6 cyfr nagradzane będzie darmowym kuponem na kolejne losowanie.

- Lotto 6/49 co tydzień wykreuje wielu nowych milionerów – powiedział wiceprezydent OLG Greg McKenzie. – Testowaliśmy ten pomysł w całym kraju i wszędzie słyszeliśmy zgodną opinię, że zamierzone zmiany warte są wyższej ceny.

Przy uwzględnieniu opcji “free ticket” OLG zwiększa prawdopodobieństwa trafienia jakiejkolwiek wygranej z 32.3:1 do 6.6:1.

OLG rozważa również pomysł wprowadzenia kolejnej loterii, skonstruowanej w ten sposób, że zamiast jednej wygranej milionowej – pojawi się możliwość wygrania w każdym losowaniu setek pomniejszych nagród, kilkutysięcznych.