Spłacił matce hipotekę – stał się gwiazdą!

Kanada Series maj 4, 2013 at 9:42 am

Aba Atlas

Zwykle raczej nikt nie trafia na pierwsze strony gazet tylko dlatego, że udało mu się spłacić hipotekę. Ale czyn 23-letniego Kanadyjczyka uczynił go natychmiast medialną gwiazdą.

Aba Atlas zacinął pasa i przez dwa lata oszczędzał swoje wypłaty w wojsku po to aby spłacić hipotekę domu swojej matki w Ottawie. Następnie nagrał na wideo moment prezentacji matce i umieścił na YouTube. Filmik “Dear Mother” obejrzało 1.6 mln ludzi w ciągu pierwszych 4 dni – można go zobaczyć poniżej.

W telefonicznym wywiadzie Aba Atlas powiedział, że jest zaskoczony masowym odbiorem ale również zadowolony, że tak szybko rozprzestrzenia się pozytywna energia: – Mam nadzieję że ten upominek zrekompensuje jej lata trudów i trosk jakich doświadczała.

Matka przyjechała do Kanady z Erytrei ponad 20 lat temu i pracowała ciężko jako sprzątaczka w hotelu, aby wyżywić pięcioro dzieci. Nie miała z nimi lekko. Aba zdradził, że jako nastolatek używał narkotyków i alkoholu, wstąpił do armii wbrew woli rodziców, a w wieku 18 lat praktycznie porzucił dom rodzinny,

Opowiada, że kiedy ponownie zjawił się skruszony w domu po 2.5-rocznej absencji, matka przyjęła go uśmiechem, miłym słowem i zupełnie nie powracała do przeszłości.

- Bez znaczenia jak długo cię nie ma, rodzina jest rodziną – mówi Aba, dodając że więzi zacisnęły się po śmierci ojca, który odszedł nagle w wieku 56 lat. – Ta strata kazała mi ponownie przeanalizować swoje życie i dokonać w nim gruntownych przemian. Wówczas odstawił narkotyki i alkohol, znalazł sobie nowe hobby – taniec, a przede wszystkim postanowił wynagrodzić matce jej poświęcenie.

Zaoszczędzić pieniądze z żołdu szeregowca, który wynosi 30 tysięcy rocznie nie jest łatwym zadaniem. Ale darmowe zakwaterowanie w garnizonie i wojskowa stołówka trochę ułatwiły cel.

- Człowiek ciągle dokonuje jakichś wyrzeczeń – mówi Aba. – Ale chyba ważniejsze jest dokonanie wyborów, które z tych wyrzeczeń ma największą wartość.

Aba Atlas mówi, że zaskoczyła go masowa reakcja na filmik umieszczony w internecie.

- Wiem, że wielu ludzi czyni dobre uczynki dla swoich rodziców i nie umieszcza ich w sieci. Ale z drugiej strony proszę sobie wyobrazić, że otrzymałem emaile od bardzo wielu osób, które pod wpływem tego filmiku pisały na przykłąd tak: “Jestem ci wdzięczny za uświadomienie czegoś. Kiedy wróciłem do domu, powiedziałem mamie jak bardzo ją kocham”.