Homoseksualna propaganda w torontońskiej szkole podstawowej

Lokalnie Series maj 8, 2013 at 5:08 am

W szkolnej sali, gdzie uczyli się uczniowie z klasy 7 i 8 w Delta Alternative Shool w Toronto, nauczyciel rozwiesił plakaty, które są częścią kampanii propagującej bezpieczne uprawianie seksu przez homoseksualistów.

Plakaty przeznaczone były do wieszania w gejowskich barach i łaźniach. Widoczne na nich było duże hasło:  “Jeśli się lubisz p…ć” (“If you like to f…k”) – i poniżej cała lista czynności, które należy podjąć, by mieć seks, a nie zarazić się wirusem HIV. Na plakacie było też zdjęcie mężczyzny z odsłoniętymi pośladkami. Plakaty wisiały w szkolnej klasie od października, ale sprawa nabrała rozgłosu dopiero teraz.

Pod wpływem opinii publicznej dyrektor szkoły Marc Mullan polecił zdjąć plakaty, zawiesił nauczyciela w czynnościach i odesłał go do pracy w domu. Trudno bowiem wierzyć oświadczeniu dyrektora, że dopiero w maju dowiedział się, jakiego rodzaju treści nauczyciel powiesił w klasie w kierowanej przez niego szkole.
Nauczyciel czeka na decyzję Torontońskiego Kuratorium Oświaty (Toronto District Shool Board), które ma zdecydować o ewentualnych konsekwencjach.

Nauczyciela, którego danych personalnych nie ujawniono broni jeden z członków Szkolnej Rady. Erick Mackey twierdzi, że rozwieszone w klasie plakaty nie przekraczają linii dobrego smaku i nie są dla dzieci zbyt szokujące.
- Mam dwoje dzieci, które uczą sie w tej szkole. Widziałem plakaty już dawno i moje dzieci widziały, i nikt nie był zaszokowany. – twierdzi pan Erick Mackey – Jasne jest, że młodzi ludzie w tym wieku bardzo interesują się seksem. Można z nimi na ten temat rozmawiać opowiadając o pszczołach czy żółwiach, ale jeżeli chce się do nich dotrzeć, to trzeba to robić językiem, jakimi oni się posługują. A oni mówią “f…k”  i takiego słowa trzeba w rozmowie z nimi używać.
Jednak dla większości rodziców treści i obrazy, które zawierają użyte przez nauczyciela plakaty, są daleko wykraczające poza to, co powinny w szkołach poznawać dzieci w wieku 12 – 14 lat.