Średnio $77 za komórkę, klienci niezadowoleni

Kanada Series maj 10, 2013 at 11:15 am

Tylko w ciągu minionego roku rachunki za nasze telefony komórkowe wzrosły średnio o 13%. Mówią o tym najnowsze badania sondażowe firmy J.D. Power & Associates.

Ta sama sondażownia wykazała, że kanadyjscy klienci najbardziej zadowoleni są z usług firmy telefonicznej Koodo Mobile. Na  drugiem miejscu jest Virgin Mobile, a więc nie giganci rynku, tacy jak Bell, Telus czy Rogers. Ta ostatnia firma, Rogers Wireless zajmuje zresztą ostatnie miejsce na liście pod względem konkurencyjności i usług oraz zadowolenia klientów.

Według tych samych badań, przeciętny, statystyczny rachunek za komórkę w Kanadzie wynosił na początku roku  $77 miesięcznie, podczas gdy rok wcześniej $68, a inflacja wzrosła w tym czasie tylko o 1%.

Co ciekawe, ankietowani wykazują niejako, że im mniej mają kontaktu z przedstawicielami swojego operatora, tym bardziej są zadowoleni z jego usług.

- Wszystko wskazuje na to że, satysfakcja klientów dokonujących samodzielnych operacji przez internet jest dużo większa niż tych, którzy dokonują tego samego w tradycyjny sposób czyli telefonicznie – podkreśla J.D. Power w swoim raporcie.

Generalnie Kanadyjczycy bardziej są szczęśliwsi korzystając w przypadku komórek z tych firm, które zajmują się wyłącznie komórkami, a nie z gigantów wielobranżowych.

Jednakże istnieje obawa, że te pierwsze będą się kurczyć i wypadać z rynku.  Potwierdzają to ostatnie doniesienia, że wszystkie trzy największe z firm niezależnych czyli Mobilicity, Public Mobile i Wind Mobile – wystawiły się na sprzedaż. Nie wytrzymują konkurencji z agresywnymi gigantami. Ich zniknięcie lub wykup przez większe firmy spowoduje z pewnością mniejszą konkurencję na rynku, a co za tym idzie – wyższe ceny u monopolistów.