Nowe światła, mniej stania w korkach – obiecują fachowcy

Lokalnie Series maj 16, 2013 at 12:43 am

Wydział Robót Publicznych miasta Toronto zamierza poprawić przepływowość ruchu samochodowego na niektórych ulicach instalując  specjalną, czasową sygnalizację świetlną oraz nowe kamery wzdłuż najbardziej ruchliwych arterii.
- System przetestowano już na takich ulicach jak Richmond i Adelaide – stwierdził dyrektor usług transportowych Toronto, Myles Currie. – W obu przypadkach zarówno na Adelaide jak i Richmond zanotowaliśmy znaczne zmniejszenie zatrzymań, opóźnień, skrócił się przejazd tymi ulicami, a zatem również zmniejszenie ilości emisji spalin.
- Wyposażenie świateł sygnalizcyjnych na większości ulic ma już ponad dwadzieścia lat. – dodał dyrektor Currie – Jesteśmy w trakcie wymiany około 1500 nowych kontrolerów ruchu. Zmieniamy je na o wiele bardziej inteligentne, które pozwolą usprawnić ruch, tak jak to miało miejsce na testowanych ulicach.
Koszt przedsięwzięcia ma wynieść około trzy i pół miliona dolarów, co daje około 3 tysięcy za każde skrzyżowanie.
Na razie zmodernizowane zostaną następujące ciągi uliczne:

  • Lawrence Avenue West od Scarlett Road do Bayview Avenue
  • Kingston Road, od HWY 401 do Birchmount
  • Highway 27 z Steeles Avenue do Belfield Road
  • Weston Road/ Keele Ulica / Parkside Drive od Steeles Avenue do East Street
  • Victoria Park Road od Steeles Avenue do  Kingston Road,

Currie powiedział, że wybrali ulice, które przebiegają w sąsiedztwie dróg ekspresowych powodu korków, które pojawiają się, gdy ma miejsce kolizja lub budowa na autostradzie.
-Lawrence Avenue jest ulicą, którą musimy zmodernizować, głównie z powodu planowanych prac budowy LRT Yorkville, która rozpocznie się  w ciągu najbliższych kilku lat – stwierdził Currie. – Chcemy,sprawić, by równoległe trasy były skoordynowane, ponieważ wraz z rozpoczęciem budowy te właśnie ulice przejmą na siebie ciężar największego ruchu ulicznego.

Nowe kamery zostaną wykorzystane w celu poprawy czasu reakcji w nagłych wypadkach.