Telus przejmuje Mobilicity

Kanada Series maj 16, 2013 at 11:00 am

Firma telekomunikacyjna Telus gotowa jest spłacić długi swego mniejszego rywala – Mobilicity, przejąć jego pracowników i zapewnić ciągłość usług jego abonentom, których jest około 250 tysięcy.

O wykupieniu Mobilicity, Telus zawiadomił publicznie dzisiaj w siedzibie głównej firmy w Vancouver, zdradzając jednocześnie wysokość oferty: 380 mln dol. Aby transakcja doszła do skutku musi ją jeszcze zaaprobować Biuro ds. Konkurencji przy Ministerstwie Przemysłu, a także akcjonariusze Mobilicity.

- Troska o naszych klientów i pracowników spowodowała, że zdecydowaliśmy się przyjąć ofertę Telusa, mającego reputację firmy dbającej o klientów, o czym świadczą jej najlepsze notowania w rankingach konsumenckich – powiedział prezydent Mobilicity, Stewart Lyons. – Mogę zapewnić, że przejęcie nastąpi bez przeszkód, bez uchybień w serwisie i z największym pożytkiem dla naszych akcjonariuszy.

Firma Mobilicity powstała w tym samym czasie jak kilka innych, pomniejszych firm telefonii komórkowej, które zamierzały stworzyć konkurencję dla gigantów tego rynku, jakimi są Bell, Rogers i właśnie Telus. Mobilicity obsługiwała  abonentów w Toronto, Ottawie, Calgary, Edmonton i Vancouver. Niestety, firma popadła w finansowe tarapaty i nie pomogła jej nawet radykalna restrukturyzacja.

Przejęcie Mobilicity przez Telus zrodziło spekulacje, że wszystkie mniejsze firmy zostaną wkrótce wchłonięte przez trzy największe lub zbankrutują.

Ostatnio na sprzedaż wystawiona została również firma Wind Mobile, należąca do inwestorów z Holandii.