Zioła Herbapolu – legalnie w Kanadzie

Rynek Series maj 17, 2013 at 11:24 am

Herbapol to symbol polskiego zielarstwa. Od 70 lat skupuje i przetwarza zioła, produkując poszukiwane preparaty lecznicze oraz kosmetyczne. Po przemianach własnościowych w Polsce produkty zielarskie Herbapolu zaczęły podbijać Europę i resztę świata. Pojawiają się również w Kanadzie ale… niezbyt legalnie.

Tutejsze przepisy wymagają bowiem od produktów rynkowych, aby były zarejestrowane, posiadały certyfikaty, odpowiednie opakowania i takież opisy na nich. Jeśli nie posiadają – sprzedawcę mogą w końcu spotkać nieprzyjemności.

- A dlaczego nie zdać sobie trudu i nie sprowadzać Herbapolu oficjalnie i legalnie? – takie pytanie zadała sobie 4 lata temu p. Elżbieta Kaupe, szefowa firmy Pol-Pharm Canada. Nie było łatwo, bo ta trudna sztuka powiodła się dopiero teraz.

Pol-Pharm ściąga i rozprowadza w Kanadzie autoryzowane, ziołowe leki Herbapolu, które poznamy po atrakcyjnych opakowaniach z opisami w angielskim i francuskim. Są transportowane w warunkach monitorowanych i przetrzymywane w kontrolowanej temperaturze i wilgotności, posiadają oryginalną i wyraźną datę ważności.

W sprzedaży są już m.in.:  Sylimarol (wspomaga wątrobę), Esceven (poprawia krążenie, likwiduje “pajączki”) czy Aliofil (obniża cholesterol).

Narazie leki ziołowe Herbapolu dostępne są w zaledwie kilku polskich punktach sprzedaży jak Husarz czy apteka Solarskiego oraz Millway Drugmart.

Więcej informacji: na stronie Pol-Pharm.com