Epidemia w senackim klubie Konserwatystów

Kanada Series maj 18, 2013 at 5:06 am

Pamela Wallin, była dziennikarka CTV i jedna z twarzy tej stacji telewizyjnej, a obecnie senator opuściła szeregi parlamentarnego klubu Konserwatystów.
Po ujawnieniu przez audytora iż w ciagu dwóch lat, od września 2010 roku Pamela Wallin wydała na podróże z kieszeni publicznej 321 tysięcy dolarów Wallin znalazła się pod ostrym ogniem krytyki zarówno ze strony mediów, jak i swoich kolegów z senackiego klubu Konserwatystów.
W krótkim pisemnym oświadczeniu Wallin stwierdza, że w pełni współpracuje z begłymi rewidentami i spodziewa się, że kontrola jej rachunków zostanie niedługo zakończona. W związku z kontrowersjami wokół jej osoby postanowiła opuścić klub Konserwatystów i zasiadać w Senacie jako senator niezależny.
Warto przypomnieć, że przed kilku dniami do podobnego kroku zmuszony został senator Mike Duffy oskarżony o nadużycie zaufania i pobieranie nienależnych mu pieniędzy z kasy senatu za wynajmowanie służbowego mieszkania w Ottawie.

W ciągu tygodnia z senackiego klubu konserwatystów odeszło dwoje senatorów. Komentatorzy zastanawiają się, czy jest to epidemia, czy tylko pojedyncze przypadki?