Millard ma znacznie więcej na sumieniu?

Lokalnie Series maj 18, 2013 at 9:05 am

Zaginiona Laura Babcock

Śledztwo w sprawie porwania i morderstwa Tima Bosmy przybiera niespodziewane zwroty w przypadku oskarżonego o to milionera Dellena Millarda. Poszlaki wskazują, że może mieć on znacznie więcej na sumieniu niż dotychczas podejrzewano…

 

Czytaj też raport: To mogło spotkać każdego z was

 

Dellen Millard był ostatnią osobą, jaka rozmawiała z 23-letnią Laurą Babcock zanim zniknęła ona bez śladu w lecie ubiegłego roku. Tak twierdzi jej były chłopak, Shawn Lerner. Mało tego, ma na to dowody.

Lerner powiedział mediom, że zerwali ze sobą w styczniu 2012. Cierpiąca na depresję Laura zniknęła w czerwcu tego samego roku. Policja przyjęła zgłoszenie ale nie zajmowała się zbytnio zniknięciem, zakładając, że mogła to być również ucieczka. Wówczas Lerner przejrzał rachunki z listą ostatnich

Dellen Millard (szkic z sali sądowej)

połączeń telefonicznych Laury. Ostatnim numerem na tej liście, tuż przed jej zniknięciem, był numer Millarda.

Lerner spotkał się z Millardem twarz w twarz ale ten zaprzeczył kontaktom z dziewczyną aby w końcu jednak przyznać, że rozmawiał z nią telefonicznie 8 razy. Następnie powiedział Lernerowi, że dziewczyna szukała miejsca, gdzie by mogła się zatrzymać po wyprowadzeniu się od rodziców oraz prosiła o narkotyki. Zapewnił, że odmówił jej i jednego i drugiego.

- Była zaginiona przez 11 miesięcy ale dopiero teraz policja potraktowała to poważnie – opowiada rozżalony Shawn Lerner. – Gdy przez kilka tygodni nie miałem od niej żadnego sygnału zgłosiłem zaginienie na policję ale oni niechętnie chcieli wszcząć śledztwo twierdząc że nie jestem członkiem rodziny, więc nie muszę wiedzieć, gdzie się ona aktualnie znajduje.

Lerner dodał również, że wielu wspólnych przyjaciół zapewniało go, że Laura i Dellen byli przez pewien czas parą. Po raz ostatni widziano Laurę w Toronto, w okolicach Roncesvalles Ave. i Queen St.

A oto inne, najnowsze doniesienia w sprawie, która mocno poruszyła mieszkańców Ontario.

Farma Millarda

- Policja zakończyła przetrząsanie centymetr po centymetre dwóch lokalizacji pod Waterloo, w tym 30-akrowej farmy Millarda, gdzie znaleziono spalone szczątki Tim Bosmy). Znajdowało się tam krematorium do palenia martwych zwierząt, choć była to typowo uprawna farma (kukurydza, owies). Jego zdjęcie wykonane telefonem komórkowym przekazali policji farmerzy z sąsiedztwa. Policja zakazała im rozmawiać o tym z mediami.

- Szczegóły śledztwa ujawniane są bardzo powoli. Zdradzono już jednak, że Tim Bosma zginął wewnątrz swego samochodu, podczas walki jaka wywiązała się podczas uprowadzenia. Eksperci

Tim Bosma z rodziną

kryminalistyki doszli do takiej pewności, mimo iż w znalezionym samochodzie Bosmy nie nie znaleziono żadnych siedzeń, które sprawcy usunęli, aby zamaskować ślady zbrodni.

- Telewizja CBS News dowiedziała się, że następnego dnia po zaginieniu Bosmy, Millard zakupił w Toronto kondominium w Distillery District, płacąc za nie gotówką 627 tysięcy dolarów.

- Policja wznowiła również dochodzenie związane z nagłą śmiercią ojca Dellena Millarda. Wayne Millard zginął śmiercią samobójczą pół roku temu strzelając sobie z pistoletu pomiędzy oczy.

- Mimo iż policja uzyskała aż 700 doniesień od społeczeństwa, w tym wiele kluczowych dla śledztwa, na wolności wciąż przebywają wspólnicy zbrodni. Zdaniem śledczych – są to co najmniej dwie osoby.

Apeluje się do osób, które mogą mieć jakiekolwiek przydatne informacje w tej sprawie o kontakt z policją na specjalny numer (905- 546-2100) lub na numer Crime Stoppers (1-800-222-tips).