Drugi porywacz Tima Bosmy przed sądem

Lokalnie maj 22, 2013 at 3:56 pm

W środę 22 maja policja z Hamilton aresztowała drugiego podejrzanego o  zabójstwo 32-letniego Tima Bosmy, kontraktora budowalanego z Ancaster, którego porwanie i śmierć poruszyła cała Kanadę. 6 maja wyjechał na próbną jazdę swoim pickupem Dodge Ram z dwoma potencjalnymi kupcami z ogłoszenia. Po tygodniu znaleziono jego spalone szczątki….

Mark Smich

Mark Smich

Zatrzymanym jest  Mark Smich, 25-letni mieszkaniec Oakville. Aresztowano go w środę rano na ulicy w pobliżu domu gdzie mieszkał, przy Montrose Abbey Rd. należącym do jego matki – Marii Smich-Grygorcewicz. Jego ojciec, Andrew Smich,  mieszka gdzie indziej.

W czwartek rano Smich stanął na rozprawie wstępnej przed sądem w Hamilton aby wysłuchać zarzutów, w tym zarzutu popełnienia morderstwa z premedytacją. Na twarzy miał ranę na policzku i siniaka pod okiem. Jego prawnik oznajmił, że oskarżony nie przyznaje się na winy, i że będzie zacięcie go bronił. Kolejna rozprawa została

Mark Smich w sądzie (wg szkicu rysunkowego).

Mark Smich w sądzie (wg szkicu rysunkowego).

wyznaczona na 13 czerwca. W tym samym dniu przed sądem stanie także Dellen Millard.

Okazało się, że Smith jest znany policji, miał zarzut malowania graffiti w Oakville.  Ciągle poszukiwany jest trzeci porywacz, który podążał swoim samochodem za porwanym autem Bosmy. Policja wzywa go do rychłego ujawnienia się.

Więcej szczegółów policja nie chce podać ze względu na dobro śledztwa, ale należy się spodziewać, że media oficjalne i społecznościowe natychmiast “rozpracują” aresztowanego.

Tim i Sharlene

Głównym podejrzanym w całej sprawie jest 27-letni milioner Dellen Millard, dziedzic fortuny właścicieli linii lotniczych Millard Air. To na jego farmie znaleziono niemal całkowicie spalone szczątki Tima Bosmy, a skradziony samochód Bosmy stał na podjeździe matki Millarda. On sam nie przyznaje się do winy i nie współpracuje z policją, odmawiając złożenia zeznań. Grozi mu dożywocie, tym bardziej że poszlaki wskazują, że może mieć on znacznie więcej na sumieniu niż dotychczas podejrzewan. Policja wzięła od lupę sprawę samobójczej śmierci ojca Millarda oraz tajemniczego zniknięcia jednej z jego przyjaciółek…

W środę o godzinie 11:00 w Hamilton odbyło się pogrzebowe spotkanie poświęcone pamięci zamordowanego Tima Bosmy. Mszę w Carmen’s Banquet Centre poprowadził pastor John Veenstra z małego kościoła Ancaster Christian Reformed Church, do którego należał Bosma i jego rodzina: żona Sharlene (na zdjęciu obok) i ich 2-letnia córeczka. Kościół okazał się zbyt mały, więc wybrano przewidzianą na 900 miejsc salę bankietową. Policja musiała regulować ruchem na przyległych ulicach.

Trzy lata wcześniej Tim i Sharlene urządzali w tej sali swoje wesele. Wspominając Tima, przemawiało 6 osób, w tym Sharlene. Swoją opowieścią wzruszyła do łez nawet wytrawnych reporterów. Zebrani nagrodzili ją owacją na stojąco.

Rodzina Tima Bosmy otworzyła stronę internetową poświęconą pamięci Tima.

Jej adres:

inmemoryoftimbosma.ca.

 

O ostatnich doniesieniach w związku z podejrzeniami wobec Millarda – TUTAJ.

Raport o porwaniu Bosmy i kolejnych etapach dochodzenia – TUTAJ. 

Wspomnienie pośmiertne Sharlene Bosma:

Apeluje się do osób, które mogą mieć jakiekolwiek przydatne informacje w tej sprawie o kontakt z policją na specjalny numer (905- 546-2100) lub na numer Crime Stoppers (1-800-222-tips).

Policja pod domem aresztowanego Marka Smicha w Oakville