Dorwany po 22 latach

Lokalnie Series maj 25, 2013 at 9:51 am

zz shanePolicja w Toronto dzięki dostępowi do najnowszej technologii ujęła w czwartek mężczyznę za napaść seksualną na 9-letnią dziewczynkę, której dokonał ponad 20 lat temu.

Aresztowanym jest 45-letni Shane Garry z Brampton. Zarzucono mu porwanie, więzienie i napastowanie seksualne w sprawie, która miała miejsce w lutym 1991 roku.

W lobby budynku mieszkalnego przy Warden and Danforth bawiły się dwie siostry w wieku 5 i 9 lat. Garry poprosił dzieci, aby wskazały mu drogę do najbliższego miejsca, gdzie mógłby coś zjeść i dziewczynki potulnie się zgodziły, wsiadając do jego samochodu. Po krótkiej chwili 5-ciolatka została wysadzona przy sklepie Victoria Park Avenue, a jej starsza siostra uprowadzona. Następnie Shene wywiózł ją w ustronne miejsce, gdzie dokonał napaści seksualnej. Poźniej wysadził ją przy Danforth Ave.

Garry w sądzie

Garry w sądzie

Sprawę natychmiast zgłoszono policji, której nie udało się jednak wówczas zidentyfikować mężczyzny i umorzono śledztwo. Wprawdzie już wtedy potrafiono zabezpieczać ślady DNA (w tym przypadku spermę napastnika) ale brakowało technologii, która mogłaby powiązać te ślady z konkretną osobą. Dzisiaj jest to już możliwe, zatem dokonano aresztowania.

Policja obublikowała zdjęcia aresztowanego, ponieważ liczy się z tym, że mógł mieć na sumieniu więcej ofiar.