Bolesna detronizacja…

Kanada Series maj 28, 2013 at 12:12 pm
Denise Garrido

Denise Garrido

Denise Garrido z Brantford zwyciężyła w konkursie piękności Miss Universe Canada. Przynajmniej tak myślała, kiedy zakładano jej na głowę koronę, a zewsząd napływały gratulacje. Szczęście młodej dziewczyny było olbrzymie, bo stawka była duża – reprezentowanie Kanady na światowym konkursie Miss Universe, a co za tym idzie kontrakty reklamowe, pokazy, podróże, może linia kosmetyków…

Niestety, w dzień po sukcesie Denise otrzymała telefon od organizatorów, w którym poinformowano ją, że zaszła pomyłka w liczeniu i w związku z tym tytuł trzeba przekazać innej uczestniczce, którą okazała się Riza Santos z Calgary. Nastąpiła bolesna detronizacja.

Oficjalny komunikat organizatora konkursu piękności (Beauties of Canada), w którym wzięło udział w finale 57 najpiekniejszych Kanadyjek mówi, że podczas sprawdzania poprawności komputerowego naliczania punktów, wykryto błąd w przypadku pięciu najwyżej ocenianych dziewcząt. Na tyle znaczący, że wpłynął na ostateczny rezultat wyborów.

- Nie zdarzyło się to nam nigdy wcześniej w 11-letniej działalności, a decyzja nasza, choć mocno niefortunna, była jedyną możliwością naprawienia błędu – powiedział dyrektor Beauties of Canada.

Pozbawiona tytułu mieszkanka Brantford wyraziła swój żal w porannym programie CityTV. Pozostaje jej pociecha, że w 2010 roku zwyciężyła w finale konkursu Miss World Canada.

Nową Miss Universe Canada została Riza Santos z Calgary

Nową Miss Universe Canada została Riza Santos z Calgary