Aktor podejrzany o krwawy mord – niewinny

Kanada Series czer 2, 2013 at 1:23 pm
Znalezione zdjęcie

Znalezione zdjęcie

Pracownik wysypiska śmieci w Calgary znalazł wśród odpadków zdjęcia, które zmroziły mu krew w żyłach. Przedstawiały niechybnie morderstwo, więc zawiadomił policję.

Podjęto dokładne śledztwo, zatrudniono specjalistów i po nitce do kłebka…  okazało się, że wszelkie ślady prowadzą do znanego kanadyjskiego aktora Dana Aykroyda, który na zdjęciach wyraźnie dokonywał zabójstwa…

Zaskoczenie i rozczarowanie detektywów było olbrzymie, kiedy odkryli, że to jednak nie zbrodnia…

Dan Aykroyd

Dan Aykroyd

- Kiedy się przyjrzeć tym zniszczonym fotografiom, najwyraźniej widać, że jeden z mężczyzn przygniata do ziemi innego, z widocznymi obrażeniami klatki piersiowej – mówiła rzeczniczka lokalnej policji. – Śledczy oczyścili fotografie i rozpoznali na nich Dana Aykroyda. Następnie spędzili wiele godzin, aby dopasować zdjęcia do scen z filmów z udziałem popularnego aktora, To im się jednak nie udało, więc nabrali podejrzeń.

Wówczas policja zwróciła się do agenta aktora z prośbą o zidentyfikowanie planu zdjęciowego. Zrobił to sam Aykroyd: – To “Loose Cannons” z 1990 roku, większość ludzi nie widziała tego filmu.

Aktora uwolniono z zarzutu, zaś poproszony przez prasę o komentarz, powiedział z wrodzonym sobie poczuciem humoru: – Śledczym możemy wybaczyć, że nie rozpoznali filmu, bo ten film już dawno powinien znależć się właśnie na wysypisku, gdzie przynależy.

- Pracownik wysypiska postąpił słusznie – mówi rzeczniczka policji. – Lepiej się pośmiać na końcu dnia, niż zrezygnować z ważnego dowodu w śledztwie, które potem trzeba zamknąć z braku dowodów.