Zaginięcie Laury Babcock nadal tajemnicą

Lokalnie Series czer 4, 2013 at 3:44 pm
LauraBabcock.jpg

Ostatnie zarejestrowane zdjęcie Laury Babcock

Na konferencji prasowej w kwaterze głównej policji  poinformowano dziś o rozwoju śledztwa w sprawie zaginięcia przed rokiem 23-letniej Laury Babcock, którą wiele łączyło z aresztowanym niedawno milionerem Dellenem Millardem.

Śledczy potwierdzili, że Millard i Babcock przez pewien czas byli związani ze sobą.

- Określiłbym to tak: byli parą ale w takim niezbyt tradycyjnym pojęciu – powiedział detektyw Mike Carbone.

Poinformował przy tym, że – jak ustalono – Laura Babcock uwikłana była w zarobkowanie w zz Laura Babcock2przemyśle erotycznym, pracowała w agencji towarzyskiej ogłaszającej się poprzez internet.

Laura Babcock zaginęła w czerwcu 2012 roku. Podrzuciła psa na przechowanie rodzicom, więc nie podnoszono początkowo alarmu, sądząc że Laura wyjechała lub – jak to ujęła policja – “może nie chce być szukana i znaleziona, do czego ma prawo”.

Kiedy jednak minęło kilka tygodni zaniepokoił się jej były chłopak, na którego telefony nie odpowiadała. Wówczas postanowił zgłosić zaginiecie na policję. Ale dopiero kilka tygodni temu policja poważnie potraktowała ten przypadek, kiedy odkryto, że kilka ostatnich rozmów ze swojego telefonu zaginiona przeprowadziła właśnie z Dellenem Millardem (oskarżonym o porwanie i zamordowanie Tima Bosmy).

Wówczas wyszło na jaw, że Millard od wielu lat doskonale znał zaginioną dziewczynę i nawet stanowili przez pewien czas parę. Były chłopak Laury, Shawn Lerner, zaniepokojony zniknięciem, rozmawiał z nim przed rokiem, żądając wyjaśnień ale Millard stwierdził wówczas, że Laura prosiła go “jedynie” o narkotyki i pomoc w znalezieniu mieszkania. Jednak nie ma pojęcia co dalej się z nią dzieje.

Dellen Millard

Dellen Millard

Po Laurze Babcock wszelki ślad zaginął. Ostatni raz widziano ją na rogu Roncesvalles i Queen Street w Toronto. Cierpiała w tym czasie na depresję. Policja miała nadzieje, że pomoże jej w rozwikłaniu zagadki dokładne przeszukanie wiejskiej farmy Millarda, gdzie znaleziono wcześniej zwęglone szczątki Tima Bosmy. Użyto koparek i radarów gruntowych. Bezskutecznie.

- Od tej pory, z braku jakichkolwiek dowodów, rozpatrujemy zaginięcie Laury Babcock wyłącznie jako przypadek zaginionej osoby – oświadczył det. Corbone. Dodał jednak, że w dalszym ciągu prowadzone jest dochodzenie w sprawie samobójstwa Wayne’a Millarda, ojca Dallena, w listopadzie 2012 roku.

W miedzyczasie na policję zgłosił się właściciel wypożyczalni jachtów na wyspie Manitoulin w Ontario. Zaintrygowany sprawą Tima Bosmy przypomniał sobie, że przed dwoma laty wynajmował łódź mężczyźnie z charakterystyczną czerwoną fryzurą “na Mohawka”.  Kiedy został wezwany do naprawy łodzi podczas usterki w rejsie po jeziorach, człowiek ów zauważył liczne plamy krwi na pokładzie. Nie zawiadomił jednak wówczas policji, gdyż nie zauważył żadnych innych śladów walki lub przemocy.

zz Laura Babcock3

Pierwsza rozprawa Dellena Millarda i jego wspólnika Marka Smicha rozpocznie się w sądzie w Hamilton 14 czerwca.