Bonnie ma największe szanse

Lokalnie Series czer 7, 2013 at 11:12 am

Bonnie CrombieBonnie Crombie, była posłanka polskiego pochodzenia, a obecnie radna miejska z Mississaugi, ma najwięcej szans na objęcie fotela burmistrza po ustępującej Hazel McCallion. Tak sugeruje najnowszy sondaż przeprowadzony w Mississaudze przez Forum Research.

Światowa rekordzistka w pełnieniu funkcji burmistrza (przez 40 lat), sędziwa Hazel McCallion już wcześniej deklarowała, że nie będzie ubiegać się o kolejną, trzynastą z rzędu relekcję. Jednak istnieje jeszcze inny scenariusz. 14 czerwca McCallion może być usunięta z urzędu, jeśli zostanie wykazany konflikt interesów w toczącej się wobec niej sprawie, związanej kumoterskimi decyzjami na korzyść firmy jej syna.

Według wspomnianego sondażu, najgroźniejszym konkurentem Bonnie Crombie może okazać się poseł i minister finansów Charles Sousa ale z pewnością nie zagraża jej radna Carolyn Parrish (również polskiego pochodzenia).

Przy okazji sondaż wykazał, że mieszkańcy generalnie (82%) są zadowoleni z rządów Hazel McCallion. Jeśli nie utraciona  teraz urzędu, wybory w prawidłowym terminie przewidziano na październik 2014 roku.

53-letnia Bonnie Crombie zajęła w Radzie Miejskiej miejsce Eve Adams, która po wygranej w ostatnich wyborach parlamentarnych przeniosła się do Ottawy. Z kolei Crombie w tych samych wyborach federalnych utraciła fotel posłanki z ramienia Partii Liberalnej i dlatego mogła ubiegać się o stanowisko w wyborach municypalnych.

Bonnie Crombie uważana jest za bliską przyjaciółkę Hazel McCallion.