Samolot z Toronto do Warszawy zawrócił

Kanada Series czer 7, 2013 at 11:29 am

zz lotZ powodu choroby jednego z pasażerów wynajęty przez linie LOT samolot z Toronto do Warszawy musiał w nocy zawrócić na miejsce startu. Ponieważ załodze skończył się godzinowy limit pracy w czasie lotu, samolot musi zostać w Kanadzie na co najmniej osiem godzin.

- Samolot zawrócił dwie godziny po starcie z lotniska w Toronto. Zachorował jeden z pasażerów. Jego stan wydał się załodze na tyle poważny, że zadecydowano o powrocie na lotnisko” – powiedział rzecznik PLL LOT – Marek Kłuciński.

Jak dodał, po przekazaniu chorego służbom medycznym, samolot nie mógł wystartować do Warszawy ponownie, ponieważ załodze skończyłby się limit pracy w czasie lotu. Załoga musi odczekać co najmniej osiem godzin.

Jak dodał rzecznik, pasażerom, którzy nie mogli zaczekać na samolot, przebukowano bilety na połączenia innych linii. Tym, którzy zdecydowali się poczekać na samolot, zapewniono hotel i inne świadczenia przysługujące w takich sytuacjach.

Samolot, którym pasażerowie mieli lecieć do Warszawy został wynajęty przez LOT od innego przewoźnika. – Z powodu usterki dreamlinerów 787 od maja i przez kilka dni czerwca wypożyczamy samoloty od innych przewoźników – dodał Kłuciński.

Rzecznik LOT-u nie informuje o stanie chorego pasażera. Nie wiadomo również, jakiej jest narodowości.