Dzieciobójczyni przegrała apelację

Kanada Series czer 8, 2013 at 12:06 pm
zz cathy

Cathie Gauthier

Sąd Najwyższy Kanady odrzucił apelację w sprawie mieszkanki Quebeku, którą uznano winną zabójstwa trojga własnych dzieci przy pomocy środków nasennych. Sąd utrzymał werdykty niższych instancji, skazujących Cathie Gauthier za morderstwo z premedytacją na dożywocie bez prawa ubiegania się o warunkowe przedterminowe zwolnienie przez 25 lat.

W sądzie wyszło na jaw, że rodzina Cathie Gauthier oraz Marca Laliberte przeżywała poważne problemy finansowe, nie radziła sobie z nimi i w związku z tym postanowiła popełnić samobójstwo zbiorowe. Postanowili wypić drinki z domieszką Gravolu i Oxazepamu, które zakupiła Cathy, a mąż podał je dzieciom dziewczynce w wieku 12 lat i dwóm chłopcom w wieku 7 i 4 lat.

W Nowy Rok 2009 roku serwis 9-1-1 otrzymał telefon od zapłakanej Cathie, która dzwoniła z wynajmowanego domu w Chicoutimi z prośbą o ratunek. Żądała ambulansu, twierdząc, że ma podcięte żyły na nadgarstkach. Kiedy zapytano ją, czy chciała popełnić samobójstwo, Cathie odpowiedziała operatorowi: – To był pakt zawarty z moim mężem. On zabił trójkę naszych dzieci oraz przeciął żyły i mnie i sobie.

Następnie Cathie powiedziała, że przebudziła się obok trójki martwych już dzieci, a obok leżał nieżywy mąż. Próbowała ratować dzieci, ale bezskutecznie. Ustalono jednak, że od chwili ocknienia do telefonu o pomoc minęło kilka godzin. Sąd uznał, że współudział w zbrodni jest równoważny w popełnieniu zbrodni.

 

 

Cathie Gauthier w sądzie