Sears się wyprowadza

Lokalnie Series czer 18, 2013 at 1:13 pm

zz searsBorykająca się z kłopotami finansowymi sieć sklepowa Sears porzuca dwie atrakcyjne lokalizacje na plazach Yorkdale i Square One oraz odsprzedaje prawa do leasingu tych miejsc właścicielom plaz za 191 mln dol. Musi opuścić je do marca przyszłego roku.

Sears na Yorkdale w Toronto działał oo 1991 roku, a na Square One w Mississaudze od 1973 roku. W planach jest również likwidacja sklepu Sears w Scarborough Town Centre. Według zarządu firmy Sears, wszyscy pracownicy znajdą zatrudnienie w innych  sklepach sieci

W miejsce opuszczonych przez Sears lokali chce się wprowadzić sieciowy sklep La Maison Simons z Quebeku ale na ostateczną decyzję trzeba poczekać kilka miesięcy.

zz simonsWielobranżowy supermarket Simons ma swoje korzenie w Quebec City, gdzie pierwszy sklep otwarto już175 lat temu. Słynie z artykułów gospodarstwa domowego, a także  konfekcji zarówno seryjnej jak i projektanckiej. Mimo posiadania siedmiu lokalizacji, wszystkie są unikalne, nie podobne do siebie.

Sears Canada wciąż należy do największych sieci sklepów detalicznych w Kanadzie, posiadając 181 stałych lokalizacji i ponad 1400 punktów odbioru zakupów katalogowych (głównie na prwowincji).