Zmiany w sponsorowaniu rodziców i dziadków

Fachowiec Radzi Series czer 24, 2013 at 2:45 pm

STYCZEŃ 2014: PROPOZYCJA OTWARCIA WSTRZYMANEGO  PROGRAMU SPONSORSTWA RODZICÓW I DZIADKÓW Z ZAGRANICY.

Proszę się przygotować na pewne kontrowersyjne zmiany,  które będą wprowadzone w nowo otwartym programie sponsorstwa rodziców i dziadków – data otwarcia jest przewidywana na styczeń 2014 roku.

Zapewne wielu ludzi odetchnie, ponieważ rodzice i dziadkowie będą mogli ponownie mieć możliwość emigracji do Kanady

Procedura będzie podobna do procedury starego systemu, aplikacje się też drastycznie nie zmienią.

Minister KenneyRząd Kanadyjski przewiduje, że czas oczekiwania na pobyt stały będzie skrócony do połowy porównując do starego systemu (4-5 lat).

Immigration Canada będzie akceptował nie więcej niż 5000 rocznie jeśli  liczba będzie wyczerpana na dany rok wszystkie inne sponsorskie aplikacje będą odesłane do sponsora.

Większe zmiany w mojej ocenie wystąpią w kwalifikacjach  finansowych  sponsorów (dzieci) w Kanadzie.

Kandydaci na sponsorów będą musieli się wykazać większym dochodem rocznym niż do tej pory (LICO –Low cut off scale)

·         Wymagany dochód wzrośnie najprawdopodobniej około 30% od poprzedniej skali minimalnych dochodów wymaganych od sponsora.

Podam prosty przykład, jeśli małżeństwo które chce sponsorować rodziców z Polski i ma 2 dzieci w Kanadzie w tym przypadku rozmiar rodziny jest 6 osób (małżeństwo plus 2 dzieci plus dwoje rodziców którzy będą sponsorowani z Polski), do Grudnia 2013 skala minimalnego dochodu na 6 osobową rodzinę jest $55, 378.

Na podstawie nowej skali sponsorzy będą musieli  wykazać dochód rodzinny $71,991 na rok. (30%wiecej)

Sponsor również będzie musiał przedstawić dla Immigration Canada dochody z Revenue Canada za ostatnie 3 lata.

·         Druga duża zmiana to propozycja zwiększenia obowiązków opieki finansowej nad rodzicami sponsorowanymi z 10 lat do 20 lat od momentu uzyskania pobytu stałego.

·         Trzecia kontrowersyjna zmiana to wiek dzieci dołączonych do aplikacji sponsorskiej rodziców. Obecny wiek uznawany (dependent child)  jest 22 lata, minister imigracji chce obniżyć ten  wiek  do 18 roku życia.

Co te nowe zmiany mogą oznaczać dla rodzin?

Znacznie mniej matek i ojców będzie mogło przyjechać do Kanady na stały pobyt. Przyjedzie również mniej rodzeństwa ze względu na zmianę definicji wieku jako“dependent child” do 18 roku życia.

Nowy program Super  Visa wprowadzony wcześniej,  pozwala rodzicom wjechać do Kanady jednorazowo na 24 miesiące ale w przeciwieństwie do stałych mieszkanców Kanady nie mają prawa do korzystania z Ontaryjskiego ubezpieczenia zdrowotnego (OHIP).

Jeśli Państwo planują sponsorstwo rodziców albo dziadków z Polski proponuję o szybki kontakt aby uzyskać więcej informacji w celu rzetelnego przygotowania się do złożenia aplikacji sponsorskich w momencie otwarcia programu.

Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt.

Moja firma gwarantuje profesjonalizm oraz pełną dyskrecję.

Joanna Blair

Certified Immigration Consultant

Member  in Good Standing of ICRC

#R508721

[email protected]