Ryszard Malik – znawca muzyki, konserwator organów

Odeszli ostatnio Series czer 29, 2013 at 11:38 pm

img030Z żalem zawiadamiamy, że 27 czerwca odszedł od nas po długiej i ciężkiej chorobie Ryszard Malik, budowniczy organów, koneser muzyki, były członek znakomitego warszawskiego zespołu wokalnego Ars Antiqua, serdeczny i dobry człowiek.
Ryszard miał 60 lat, urodził się w Kamiennej Górze na Dolnym Śląsku. W Polsce ukończył wydział elektroniki na Politechnice Warszawskiej. Był też specjalistą od konstrukcji organów. W Kanadzie pracował w CBC. Zajmował się też konserwacją i remontami organów, współpracował z Toronto Sinfonietta.

Wizytacje będą miały miejsce we wtorek i środę, 2 i 3 lipca, od 7 do 9 wieczorem, w kaplicy Ridley Funeral Home, 3080 Lakeshore Blvd, w Toronto. We środę odbędzie się tamże o godzinie 7:30 wieczorem nabożeństwo żałobne.

8 lipca o godzinie 7 wieczorem rozpocznie się w Cathedral of St. Catherine of Alexandria w St. Catharines, 67 Church St. nabożeństwo żałobne połączone z koncertem muzyki wokalnej i organowej. Po mszy świętej uczestnicy zaproszeni będą na posiłek w podziemiach kościoła.

Żona i przyjaciele